Отримання витягу (виписки) з єдиного державного реєстру

Донедавна повну інформацію про підприємство можна було дізнатися тільки шляхом отримання витягу з єдиного державного реєстру. Але ситуація змінилася, і на сьогодні відомості про адресу товариства, засновників, розміри їх внесків, види діяльності, дані про реєстрацію в ДПІ та  інші дані можна отримати он-лайн через Пошук відомостей в ЄДР на сайті ДП “Інформаційно-ресурсний центр”.

Тим не менше є випадки, коли даних про підприємство знати недостатньо, потрібно документальне підтвердження. Зокрема, витяг з єдр вимагається в банках, в нотаріуса при посвідченні зразків підписів керівника підприємства для банку, можуть його просити і контрагенти з метою встановлення правомочності повноважень керівника чи інколи просто копія Витягу з ЄДР потрібна для бухгалтерії Вашого контрагента.

Базовий та розширений витяг з ЄДР

Надання витягу з єдиного державного реєстру регулюється окремим Наказом Мінюсту про затвердження Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Державна реєстраційна служба України надає такі види витягів:

  • Базовий – документ, що сформований програмними засобами ведення Єдиного державного реєстру за відповідними критеріями пошуку та містить відомості з Єдиного державного реєстру про юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців, які є актуальними на дату формування витягу або на дату, визначену запитувачем у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі.
  • Розширений – документ, що сформований програмними засобами ведення Єдиного державного реєстру за відповідними критеріями пошуку та містить відомості з Єдиного державного реєстру про юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців, які є актуальними на дату формування витягу або на дату, визначену запитувачем у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі.
  • Вибірковий – документ, що сформований програмними засобами ведення Єдиного державного реєстру за відповідними критеріями пошуку та містить відомості з Єдиного державного реєстру про юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців, які є актуальними на дату формування витягу або на дату, визначену запитувачем у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі.

Державний реєстратор протягом двох робочих днів з дати отримання запиту надає інформацію про вартість витягу з єдр (залежно від кількості бланків), а потім протягом одного робочого дня вже сам витяг з єдр. Тобто потрібно 3 робочих дні для отримання Витягу з єдиного реєстру.

Донедавна термін дії Витягу з ЄДР становив 1 місяць часу. На теперішній момент він не має строку дії, але відзначається, що інформація у Витягу з ЄДР чинна на момент видачі.

Отримати Витяг з єдиного реєстру може будь-яка особа, тому для звернення до реєстратора потрібен лише паспорт.

 

Виписка з ЄДР юридичних осіб

На сьогодні Виписка з єдиного реєстру по суті заміняє колишнє свідоцтво про реєстрацію підприємства. Термін дії виписки з єдр відсутній. Виписка з ЄДР порівняно із витягом містить меншу кількість інформації.

Відмінність у порядку отриманні Виписки з ЄДР порівняно із Витягом полягає в тому, що Виписка видається лише особисто ФОП чи уповноваженому працівнику підприємства або їх законним представникам (наприклад, на підставі довіреності).

Ще донедавна Виписка з ЄДР видавалася лише за місце-знаходженням реєстраційної справи підприємства  чи підприємця, але відтепер такого обмеження немає. Єдине, що Виписку з ЄДР можуть не видати у випадку, якщо до реєстру внесено запис про відсутність за місцем реєстрації або не підтвердження відомостей про підприємство. Відсутність за місцем реєстрації переважно встановлює податкова щодо платників ПДВ. А підтверджувати відомості про підприємство потрібно кожному підприємству  кожного року не пізніше 1 місяця з дати реєстрації.

Для термінового отримання Витягу з ЄДР, а також Виписки з ЄДР* з доставкою у межах м. Львова впродовж одного робочого дня чи надіслання Новою Поштою звертайтесь за телефонами:

Kyivstar +380960020100; UMC +380504317084

стаціонар +38(0322)47-35-44

* Для отримання Виписки з реєстру необхідно надати довіреність на наших юристів, які ми Вам надішлемо.