Дозвіл на встановлення вивіски

Вивіска – це конструкція на фасаді будинку виконана в об’ємному або плоскому варіанті, яка, зазвичай, розміщується поряд із входом і з якої ми можемо дізнатися інформацію про організацію або підприємство, що знаходиться всередині будівлі. Сучасна вивіска виконує зазвичай дві взаємопов’язані функції – подача інформації та реклами.

Як зазначається у частині 6 статті 9 ЗУ «Про рекламу» не буде вважатися рекламою вивіска чи табличка, котра розміщена в межах першого поверху внутрішньої поверхні власного чи орендованого будинку (споруди), або на поверсі, де знаходиться таке приміщення, біля входу в таке приміщення. Як свідчить практика, на такій вивісці розміщується інформація про найменування, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид діяльності та час роботи.

Серед переліку інформації, яка може бути розміщена на вивісці, закон не передбачає інформації щодо адреси, інтернет-адреси, номерів телефонів, тощо.

Слід наголосити, що інформація, яка розміщена на вивісці, не може виходити за межі інформації, переліченої у ч.6 ст. 9 ЗУ «Про рекламу».

У випадку, якщо вивіски, встановлені з порушенням законодавчих вимог (в силу місця розміщення такої інформації, тощо) – вони будуть вважатись та підпадати під визначення зовнішньої реклами в трактуванні ст.1 ЗУ «Про рекламу».

Відповідно до ЗУ «Про рекламу» та Правил розміщення реклами у м. Львові, підставою для розміщення реклами на конкретному місці є дозвіл на розміщення реклами, виданий органом місцевого самоврядування, тобто Львівською міською радою.

Для встановлення вивіски необхідно виготовити проект розміщення вивіски, який буде відповідати вимогам закону та Правилам розміщення реклами у м. Львові.

Проект розміщення вивіски необхідно погодити через Дозвільний центр з управлінням архітектури ЛМР. Якщо встановлення вивіски планується в межах історичного центру м. Львова, потрібно додатково погодити його з Управлінням охорони історичного середовища м. Львова.

Вимоги до розміщення вивіски

Нещодавно у Львові встановили вивіску із грою слів, яка з одного боку вульгарна, а з іншого – означає обмін (тобто в кафе і їсти дають, і валюту міняють). Але ЗМІ та ЛМР відреагували так, що вивіску слід замінити. Тож коли Ви плануєте вивіску, слід підходити перш за все не лише з формальної точки зору. Логічно, щоб вивіска не була образливою ні для кого, щоб вона також вписувалася у інтер’єр та не вирізнялася кольоровою гамою. Відчуття смаку та міри ніхто не скасовував. Є компанії, що наполягають на збереженні кольорів логотипу (наприклад, червоного чи інших яскравих кольорів), але позиція міських чиновників така, що заради збереження історичної та архітектурної цінності, навіть, компанії зі світовим іменем повинні робити менш кричущі вивіски, в кольоровій гамі, що буде відповідати фасаду будинку.

При розміщенні вивіски на фасадах будівель і споруд не допускається пошкодження елементів архітектурного оздоблення.

Очевидним є те, що Вам можуть відмовити у видачі дозволу у випадку перенасичення фасаду будівлі вивісками. Тому не слід відкладати рішення про розміщення вивіски у довгий ящик.

Стилістика художнього вирішення рекламних засобів на фасадах будівель і споруд повинна відповідати архітектурним особливостями, силуету та масштабу, кольоровій гаммі оздоблення фасаду будівлі та рекламним засобам, які уже встановлені.

Консольні рекламні засоби на фасадах будівель можуть бути встановлені на висоті не менше 2,5 м від поверхні землі, на однаковій висоті з іншими консольними рекламними засобами в межах вулиці та між перехрестями, з виступом крайньої точки конструкції від стіни не більше чим 1 м. В межах Центральної зони  консольні рекламні засоби мають бути виконані з шириною консолі не більше 6 см.

Всім відомо, що більшість будівель центральної частини міста Львова внесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Саме тому, при розробці Правил розміщення реклами у м.Львові, рекламні засоби на фасадах будівель та споруд у межах території історичної забудови рекомендується виконувати з природних або прирівняних до них матеріалів (бронза, латунь, кераміка, смальта, цінні породи дерева, камінь, художнє та вітражне скло) на основі технік, які є характерними для львівських ремесел (ковальство, художнє литво, фрезерування і гравірування на металі, гутне скло та інше).

Потрібно розробити проект

До встановлення вивіски або зовнішньої реклами, суб’єкт господарювання звертаються до спеціалізованого підприємства чи сертифікованого фахівця, який розробляє відповідний проект.

Проект вивіски повинен містити:

– Назву, де зазначається найменування суб’єкта господарювання та місце розміщення вивіски;

– згоду управління архітектури;

– згоду управління охорони історичного середовища м. Львова (у випадку розміщення в історичній частині міста)

Також проект має містити:

– Кольоровий ескіз (М 1:5, М 1:10) з основними розмірами, кресленнями вузлів кріплення.

– Зразки шрифтів, якими буде здійснений напис і зображувальних елементів.

–  Назви матеріалів конструкції.

– Візуалізація місця, де буде розміщена конструкція.

– Найменування особи виконавця, який розробляв проект, його адреса, контактний телефон; назву організації замовника; дату виконання проекту.

Документи для погодження вивіски

Щоб погодити проект вивіски, необхідно подати в управління «Дозвільний офіс» ЛМР такі документи:

1. Заява, адресовану управлінню архітектури департаменту містобудування

2. Проект вивіски, з відповідними додатками.

3. Копія документу на право власності чи право користування приміщенням, де здійснює діяльність суб’єкт господарювання. Якщо таких власників кілька і вивіска поширюється на їхню частину, погодження від цих власників також.

4. Витяг чи виписку з ЄДР про суб’єкт господарювання.

5. Якщо вивіска на іноземній мові, ще слід також подати свідоцтво про реєстрацію торгової марки. Якщо його немає, то може бути вивіска лише українською.

Після подачі всіх необхідних документів, відбуваєтьсязасідання робочої групи.

Відтак, управління архітектури протягом 10 днів виносить ці документи на розгляд робочої групи.

Робоча група проводить засідання щотижня. Cуб’єктам господарювання та проектним організаціям пропонують відвідати засідання робочої групи. Відтак робоча група може після розгляду поданих заяв прийняти одне із наступних рішень: 1) погодити проект вивіски, за умови відсутності будь-яких зауважень до проекту; 2) із зазначенням зауважень скерувати проект на доопрацювання.

У випадку погодження проекту вивіски, його скеровують до КП «Адміністративно-технічне управління», який зобов’язаний внести відомості про нього у загальноміський реєстр вивісок. Після внесення інформації до реєстру, суб’єкт господарювання отримує зареєстрований проект вивіски у Дозвільному офісі та може приступати до її встановлення.

 

Ці кроки не повністю розкривають усю процедуру встановлення вивіски, попри це може виникнути чимало юридичних питань, тому з питань комплексного супроводу встановлення вивіски звертайтесь у Адвокатське об’єднання “Бачинський, Коломієць і партнери”.

телефони:

+380960020100
стаціонар +38(0322)47-35-44
E-mail: ua.legalaid@gmail.com