Віза в Україну: запрошення, види та порядок оформлення

Оформлення віз в Україну для іноземців

В’їжджати на територію нашої держави можна на різних підставах, але загальне правило – для в’їзду необхідно одержати візу в Україну.

Типи та види віз в Україні

Українська віза буває трьох типів:

·      транзитна (тип «В», оформляється для осіб, які в Україні перебуватимуть суто проїздом, подорожуючи в іншу країну; це річна віза, вона може бути одно-, дво- чи багаторазова, залежно від оформлення, але перебувати на території України можна не більше п’яти діб);

·      короткострокова (тип «С»,видається на 180 днів тим, хто планує перебувати в Україні максимум 90 діб з цього періоду);

·      довгострокова (тип «Д» – є разовою на 45 днів, а виробляється тоді, коли особа їде в Україну для того, щоб оформити на себе документи для подальшого перебування в Україні довше, ніж 90 днів. Наприклад, коли Ви укладаєте трудовий договір на тривалий строк і працюватимете в нашій державі – тобто, короткострокової тримісячної візи Вам однозначно не вистачить).

Останнім часом почастішали випадки депортації іноземців буквально на самому кордоні України. Тобто Державна Прикордонна Служба України відмовляється пропускати на територію України іноземних громадян, які намагаються потрапити в Україну за туристичними запрошеннями (туристичними ваучерами). Таким чином, іноземців стримують на кордоні та відправляють на батьківщину (депортують). Мотивує свої дії  ДПСУ просто:

·         Тип відкритої візи в Україну не збігається з метою реального перебування в Україні;

·         Іноземні громадяни не можуть чітко пояснити мету свого перебування в Україні;

·         Туристичний маршрут по Україні іноземцю невідомий;

·         Де і як знайти представника туристичного агентства, котре має зустрічати іноземця, «турист» не знає;

·         Телефон та адресу туристичного агентства іноземець також не може назвати.

І ще десятки питань, які залишаються без відповіді, і на яких можна легко «підловити» приїжджого, дають підставу прикордонникам відмовити іноземцю у в’їзді на територію України. А враховуючи, що опитування потенційного туриста проходить в режимі відео-, аудіофіксації, то в людини  не залишається жодних шансів на подальше оскарження і апеляцію.

Особливо увагу співробітники прикордонної служби звертають на громадян, які входять до списку «країн з підвищеною міграційної небезпекою».

 

Порядок оформлення запрошення для візи в Україну

У зв’язку з такою ситуацією, для громадян деяких африканських, арабських і азіатських країн дуже бажано не оформляти туристичні ваучери, а виробити для себе офіційне гостьове (приватне) або робоче запрошення для візи в Україну, видане та завірене Державною міграційною службою.

 

Зупинимось на короткостроковій візі, а конкретніше – на тому, як виготовити запрошення для одержання цієї візи в Україну. Процедура ця видається нескладною, але потребує  великої уважності при роботі.

 

Запрошення для отримання візи в Україну

У процесі виготовлення запрошення фігурують такі учасники:

 

по-перше, приймаюча сторона – українська – нею можуть виступати як фізичні (громадяни України, чи іноземці/апатриди, які постійно проживають чи перебувають в Україні), так і юридичні особи (або українські юрособи, або іноземні представництва, що діють в Україні у встановленому порядку);

по-друге, територіальний підрозділ ДМС, який видає запрошення.

 

Документи, анкети для оформлення запрошення в Україну

Паперові клопоти, пов’язані з виробленням запрошення для іноземця, покладені саме на українську сторону, яка запрошує іноземця до себе. Необхідні документи включають в себе:

 

1)      Заповнену заяву встановленого зразка;

2)      Копія сторінок паспорта громадянина України, котрий запрошує іноземця, що містять інформацію про особу – сторінки 1-2, дані про місце реєстрації; якщо запрошує іноземець/апатрид, то необхідно подати копії сторінок посвідки на постійне чи тимчасове проживання;

3)      Копія сторінок паспорта іноземця з особистими даними. Підійде як паспорт громадянина іншої держави, так і паспорт особи для виїзду за кордон. Звертаємо увагу, що для виготовлення запрошення потрібно подавати лише перші дві сторінки паспорта. Бо, скажімо, у разі, якщо Ви оформлюєте дозвіл для працевлаштування іноземця, то потрібні копії усіх сторінок, навіть чистих, оскільки держслужбовцям необхідно бачити усі візи і виїзди в інші держави. Паспорт повинен обов’язково бути перекладений  і належним чином завірений.

4)      Інформація, що підтверджує фінансову спроможність приймаючої сторони забезпечити перебування іноземця в Україні – це або виписка з банку, або гарантійний лист.

Неповний чи неправильний пакет документів є підставою для відмови у оформленні запрошення.

При виготовленні робочого запрошення документи подаються ті самі, втім, необхідно ще підготувати наказ директора про виконання обов’язків із оформлення документів іноземцю на отримання візи для в’їзду в Україну.

З належним чином підготовленими та заповненими паперами звертаємося до відповідного відділу ДМС України, сплачуємо мито та чекаємо 20 днів. Опісля можете забирати готове запрошення.

Також зазначимо, що є ряд країн, для громадян яких оформлення візи непотрібно.

 

 

Отримання візи в Україну

Якщо у Вас виникли запитання, Вам необхідно виготовити запрошення для приїзду іноземного гостя в Україну, або ж Вас цікавлять консультації у сфері міграційного права, Ви можете зателефонувати адвокату Тарасу Бачинському за тел. (096) 002-01-00 або звернутися за іншими контактами, вказаними на сайті.

 

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Ольга Свинобой

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Вікторія Кухтин

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Ірина Шумська

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Тарас Бачинський