Купівля бізнесу в Україні

Багато людей в сьогоденній Україні бажають зайнятись підприємницькою діяльністю. Одним з найкращих варіантів для підприємців-початківців є купівля бізнесу разом з одним із його основних активів – нерухомістю. Так, багато хто бажає придбати супермаркет, готель, ресторан, салон краси, тощо. Звичайно, це значно швидше і вигідніше, ніж створювати таке саме підприємство повністю з нуля. Однак існує багато проблем, з якими може зіштовхнутись початківець, купляючи бізнес.

Усі такі проблеми можуть бути вирішені за допомогою професіоналів. Компанія «Бачинський та партнери» пропонує вам свою підтримку у купівлі бізнесу.

Основні проблеми при купівлі бізнесу

Серед усіх проблем, з якими ви можете зіткнутись, якщо вирішите придбати бізнес в Україні, можна виділити декілька найголовніших. Кожну з них можна вирішити, але якщо не зробити цього швидко, наслідки можуть бути дуже серйозними.

Ось перелік основних проблем:

  • Продаж проблемного бізнесу;
  • Відсутність належно оформленої документації на нерухомість;
  • Неоформлена належним чином земельна ділянка;
  • Інші ресурси (меблі, обладнання тощо) без чеків та документів;
  • Відсутність необхідних ліцензій та дозволів;
  • Відсутність прав інтелектуальної власності на певні об’єкти.

Щоб розібратись з цими проблемами завчасно, звертайтесь до наших спеціалістів.

Наслідки, до яких приводять дані проблеми

Якщо не уникнути цих проблем, або не подолати їх швидко, вони призводять до серйозних наслідків.
Часто на продаж виставляють підприємства, утримувати які стає невигідно або складно. Це значить, що разом з бажаним бізнесом, ви можете придбати його борги, судові справи і претензії від третіх осіб щодо прав на бізнес, його частину чи об’єкти, що належать підприємству. Звісно, це призведе до значних фінансових і часових втрат.

Інколи виявляється, що нерухомість, куплена разом з підприємством, не оформлена належним чином. Так, вона може належати фізичній особі, а не компанії, бути виведеною зі статутного капіталу. Якщо йдеться про оренду, договір може бути підписаний неправильно і вимагати додаткових платежів. Також буває так, що власники незаконно роблять реконструкцію нерухомості (наприклад, добудовують додаткові приміщення). Це все може призвести до проблем з веденням бізнесу у покупця, значних грошових витрат, судових справ, штрафів та ін.

Консультація юриста

Окремо можна виділити проблеми з оформленням земельної ділянки. Інколи у власника права є не на всю ділянку. Часто прав немає на інші ресурси, такі як ліси та озера, що знаходяться на об’єкті. Також для землі може існувати обмеження на будівництво. Усе це може призвести до довгих переоформлень, судових справ, неможливості побудувати нові споруди. Також, якщо предметом купівлі є сама ділянка, а не корпоративні права на неї, процедура переоформлення є дуже довгою і складною.

У деяких випадках продавці не мають усіх необхідних ліцензій та дозволів. Це сильно ускладнює і сам процес купівлі, і подальшу підприємницьку діяльність. Оскільки покупець буде змушений робити документи самостійно, початок ведення бізнесу може значно затягнутись. Крім цього, це означає додаткові бюрократичні складності.

Ще один частий випадок – відсутність прав інтелектуальної власності на об’єкти, важливі для підприємства. Так, торгівельна марка може бути незареєстрованою, або на неї можуть претендувати інші особи. Також, неоформленими можуть бути патенти на об’єкти, яка використовується в бізнесі. Дуже важливо також слідкувати, щоб продавець передав покупцю права на інтелектуальну власність.  Ця проблема призводить до часових втрат і судів, де прийдеться доводити своє право користуватись даними об’єктами.

Компанія «Бачинський та партнери» – експертний помічник в купівлі бізнесу

Наша компанія має багато років досвіду у супроводі купівлі та роботи бізнесу. Щоб убезпечити своїх клієнтів від ризиків при купівлі підприємства, ми проводимо детальні аудити та юридичні дослідження. Ми перевіряємо відповідність об’єкта наданим документам, а також шукаємо детальну інформацію щодо історії підприємства, його роботи, засновників та репутації.
Придбати нерухомість окремо і створити підприємство самостійно у багатьох випадках є найвигіднішою стратегією. Купляти готовий бізнес має сенс лише в тому випадку, коли він сам по собі має цінність. Такою цінністю може бути:

  • Торгова марка;
  • Штат спеціалістів високого класу;
  • Ліцензії і дозволи, які складно зробити;
  • Відомість та впізнаваність бренду, його клієнтська база.

Залежно від типу об’єкту, алгоритм перевірки матиме свої нюанси. Так, наприклад, при купівлі готелю, потрібно крім приміщення перевірити земельну ділянку, дозволи, рухоме майно та історію роботи підприємства.

Зазвичай купівля бізнесу складається з декількох етапів. Спочатку відбувається огляд бажаного об’єкту. Якщо він видається привабливим, сторони підписують меморандум, або попередню угоду купівлі. Далі ми проводимо перевірку та правовий аудит. Інколи після цього виявляється, що продавцю потрібно структурувати бізнес, оформити певні документи, тощо. В таких випадках, щоб не виникали конфлікти інтересів, ми можемо порекомендувати продавцю іншу юридичну компанію для цих задач.

Після того, як бізнес буде готовий до продажу, ми перевіряємо, чи потрібен дозвіл антимонопольного комітету і, якщо так, отримуємо його. Далі підписується основна угода купівлі, яка включає у себе власне бізнес, рухоме та нерухоме майно, інтелектуальну власність та інші цінності.

Консультація юриста

У нас є чималий позитивний досвід супроводу купівлі бізнесу. Ми оформлювали угоди про придбання готелів вартістю понад три мільйони доларів, мереж кафе, салонів краси, тощо. Також, для багатьох специфічних підприємств, у нас існують спеціалізовані відділи. Серед них департаменти у сферах IT, нерухомості, аграрного права. Зазвичай, над угодами працюють декілька відділів разом, щоб кожним етапом міг займатись юрист, який спеціалізується на конкретній тематиці.

Вирішення проблем при купівлі бізнесу

Завдяки нашій багаторічній практиці ми знаємо, як вирішити більшість проблем, що можуть виникнути під час придбання підприємства.

Щоб упевнитись в тому, що бізнес не є проблемним, ми використовуємо державні реєстри, надсилаємо адвокатські запити, перевіряємо наявність судових справ на даний момент і в минулому.

Ми ретельно перевіряємо усі документи на нерухомість, порівнюємо їх з реальним станом справ та аналізуємо договори. Таким чином, ми можемо убезпечити своїх клієнтів від купівлі неправильно оформленої нерухомості.

У випадку із земельними ділянками, ми уважно перевіряємо наявність у продавця прав на неї, надсилаємо адвокатські запити, щоби дізнатись про можливі обмеження на цій ділянці та заборгованості щодо неї. Також ми уточнюємо процедуру переоформлення даного об’єкту та одразу з’ясовуємо, які можуть виникнути ускладнення.

Наші спеціалісти ретельно перевіряють усе рухоме майно, уточнюють, як воно оформлене, чи є на нього документи, та слідкують за внесенням його до угоди.

Також ми уважно переглядаємо дозволи, які є у продавця та, у випадку, якщо їх недостатньо, допомагаємо оформити потрібні.

Ми перевіряємо торгові марки, які продаються, дізнаємось про наявність судових рішень щодо них та оформлюємо відповідний договір у випадку, коли права на інтелектуальну власність належать третім особам.

Звертайтесь до нас

Придбання бізнесу в Україні на даний момент є досить непростою справою. У покупця може виникнути багато проблем. Тому, найкраще користуватись допомогою перевірених професіоналів. Компанія «Бачинський та партнери» вже багато років є шанованим експертом у сфері юридичних послуг. Ми консультуємо чимало великих компаній, а також державні органи. Якщо ви хочете отримати надійну юридичну допомогу в купівлі та веденні бізнесу, звертайтесь до нас.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок