Направлення військовослужбовця на ВЛК: як подати рапорт

11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила новий Закон про мобілізацію.

Всі, хто офіційно визнаний обмежено придатним, повинні повторно пройти перевірку ВЛК впродовж 12 місяців.
Ті, хто отримав 2 або 3 групу інвалідності після 24.02.2022 року повинні повторно пройти медичний огляд.

Інформація, що надана нижче, була актуальна до зміни Закона про мобілізацію (до 11 квітня 2024 року).

Сьогодні усе частіше постає питання життя та здоров’я Захисників України, необхідні звернення до лікарів під час несення служби, перебування на «бойових» стає все частішим та терміновішим. Дуже часто виникає необхідність у поданні рапортів щодо надання медичної допомоги, та в подальшому наданні рапорту на проходження військово-лікарської комісії з метою встановлення, чи придатний для подальшого несення служби військовослужбовець.

Якщо ви перебуваєте на службі, ви є чинним військовослужбовцем і маєте підстави та бажаєте подати рапорт для направлення на військово-лікарську комісію (ВЛК), слід розуміти алгоритм дій, з метою вчасного отримання медичної допомоги, огляду лікарями, в тому числі експертами комісії ВЛК.

ОТРИМАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ТА НАПРАВЛЕННЯ

Виникла необхідність у направленні військового на ВЛК – зверніться до вашого командира або медичної служби для отримання точної інформації щодо процедур та вимог, пов’язаних із поданням рапорту на ВЛК.

Відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402, направлення на медичний огляд проводиться військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби): прямими начальниками від командира окремої частини, йому рівних та вище, органами управління та підрозділів Військової служби правопорядку Збройних Сил України, прокуратурою, судом, начальниками гарнізонів, штатних ВЛК, військових лікувальних закладів за місцем лікування, та іншими.

ПІДГОТОВКА РАПОРТУ

Рапорт – офіційний документ, у якому військовослужбовець доповідає командиру свої причини та необхідність проходження медичної експертизи, також до рапорту можна додавати документи, при необхідності. В рапорті зазначаються медичні проблеми, які впливають на здатність військового до несення військової служби.

Тобто, для отримання направлення на ВЛК вам слід написати на ім’я командира військової частини два рапорти: один – про видачу довідки про обставини травми (поранення, контузії) у разі наявності таких, другий – про направлення на військово-лікарську комісію

Після подання рапорту військовослужбовця направляють на проходження ВЛК та медичного огляду.

Перед прибуттям до військово-лікарської комісії військовим може бути зібрано його попередні звернення до медичних установ. Уточніть, чи необхідно вам взяти з собою додаткові медичні документи чи результати обстежень.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

Висококваліфіковані адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери» надають клієнту необхідну юридичну допомогу в підготовці рапортів,  звернень, запитів та збору інших необхідних документів. Ми розуміємо, на скільки важливий даний процесу та його вплив на майбутнє життя для кожного клієнта.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок