НБУ розпочав перший етап лібералізації на грошово-валютному ринку

Новою Постановою Національного банку України №354 № 354 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 3 червня 2015 року було внесено деякі послаблення антикризових заходів центрального банку.

Так, ліміт на видачу готівкових коштів у гривнях через банкомати і каси на добу був збільшений до 300 000 грн. (раніше встановлювався у розмірі 150 000 грн.).

Збільшено було також граничну суму іноземної валюти на банківських рахунках, володіючи якою клієнт-резидент не може давати доручення банку на купівлю іноземної валюти. Раніше такий ліміт становив 10 000 грн., з 3 червня 2015 року – заборона стосуватиметься тільки тих суб’єктів господарювання (крім фізичних осіб), які на дату подання заяви про купівлю валюти матимуть на рахунках суму, що в еквіваленті перевищує 25 000 доларів США.

Решту адміністративних обмежень, які були введені регулятором раніше, продовжують діяти до 3 вересня цього року, в тому числі норма про обов’язковий продаж 75% валюти, 90-денний коридор за експортно-імпортними операціями, та заборона перерахування іноземної валюти для повернення іноземної інвестиції, дивідендів закордон тощо.

Згідно з заявами правління НБУ, такий крок є першим етапом лібералізації грошово-кредитного та валютної політики.

Крім того, НБУ дещо спростив порядок банківського контролю за операціями клієнтів щодо оплати робіт, послуг, прав інтелектуальної власності, підвищивши поріг  для обов’язкового документального підтвердження ціни рівню ринкових з 25 000 євро до 50 000 євро (постанова Правління НБУ № 355 від 3 червня 2015 року).

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок