Оскарження анулювання свідоцтва платника ПДВ

Трапляються такі випадки коли підприємству доводиться відновлювати реєстрацію платника ПДВ на випадок її анулювання, що виникає за власним рішенням Державної податкової служби. І постає величезна проблема коли внаслідок анулювання свідоцтва платника ПДВ одночасно закривається електронний рахунок та відображення суми реєстраційного ліміту в СЕА ПДВ припиняється.

Поновити статус платника ПДВ реально двома шляхами: або повторно реєструватися, і як наслідок отримати новий статус вже з новою датою повторної реєстрації та новим індивідуальним податковим номером платника ПДВ, або оскаржувати рішення ДПС про анулювання свідоцтва і тим самим відновити статус платника ПДВ.

Процедура адміністративного (позасудового) оскарження надає право звертатися із скаргою платнику ПДВ самостійно ( не враховуються треті особи чиї інтереси та права було порушено внаслідок анулювання) в порядку підлеглості вищому органу податкової протягом року на момент встановлення рішення, що оскаржується. Скарга має бути розглянута протягом місяця з моменту подання, за результатами якої скаргу або задовольняють, скасовуючи рішення, або не задовольняють, залишаючи все без змін, або повертають скаргу її заявнику не розглядаючи.

Зауважимо, що порядок зазначений вище, не забороняє в будь-який момент звернутися з адміністративним позовом до суду – судове оскарження, що в свою чергу автоматично припиняє процедуру адміністративного оскарження. Звернутися до адміністративного суду із позовом можна також протягом року з моменту прийняття рішення про анулювання. Цікавим є факт, що із основною вимогою скасувати рішення про анулювання реєстрації можна вимагати з податкового органу кошти на відшкодування збитків, а також додати клопотання про припинення дій рішення податкового органу.

Важливим є формування вимоги по відновленню СЕА ПДВ реєстраційного ліміту. У разі установлення судом протиправності дій податкового органу, останній зобов’язаний усунути негативні наслідки, спричинені своїми діями та повернути платнику ПДВ його первинний статус.

Отже, враховуючи складність цього питання, при появі сумнівів щодо дій податківців не зволікайте із зверненням до юриста з податкового права, оскільки ПДВ небезпечний своїми штрафами, а анулювання реєстрації має свої наслідки в тому числі і штрафні. Тож обійти всі підводні камені без компетентної допомоги спеціаліста буде вкрай важко.

Aвтор
ВІТАЛІЙ ПІТЕЦЬКИЙ
ВІТАЛІЙ ПІТЕЦЬКИЙ
Адвокат
Керівник практики податкового права

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок