Перехід з загальної системи оподаткування на спрощену: як перейти

Розпочнемо з того, що перейти з однієї групи платника єдиного податку на іншу можна двома шляхами: онлайн та оффлайн.

Варіанти переходу на іншу групу платника єдиного податку:

  • Онлайн – здійснюється через портал “ДІЯ“, шляхом заповнення онлайн-форми та підписання її Дія.Підписом або іншим ЕЦП (КЕП).
  • Офлайн – шляхом подання заяви через ЦНАП.

 

Як повідомити податкову про зміни групи платника єдиного податку ФОП

Щоб повідомити податкову про внесені зміни до ФОП, змінити групу платника єдиного податку, систему оподаткування, подайте заяву про застосування спрощеної групи оподаткування за формою — F/J 0102003 або надішліть скановану заяву через розділ — Листування з ДПС.

Також можете звернутися до Центру обслуговування платників за місцем реєстрації ФОП, тобто до ДПС.

Тож, слід пам’ятати, що для переходу на єдиний податок або зміну групи єдиного податку заяву потрібно подати у такі терміни:

  • з 1 січня — заяву потрібно подати до 16 грудня;
  • з 1 квітня — до 16 березня;
  • з 1 липня — до 15 червня;
  • з 1 жовтня — до 15 вересня.

Якщо ми говоримо про перехід із загальної системи оподаткування або з іншої групи (ставки) єдиного податку на 3 групу 2% то заяву можна подати у будь-який день.

Переведення відбувається з наступного дня.

Перехід із загальної системи оподаткування на 3 групу 5%

Відбувається з початку наступного кварталу. За 15 календарних днів до початку наступного кварталу потрібно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з відміткою про перехід, тобто, знову ж таки, до 16 березня, 15 червня, 15 вересня, 16 грудня.

Якщо ж під час реєстрації ФОП ви не поставили відмітку про обрання спрощеної системи у реєстраційній формі – потрібно буде окремо подати заяву про перехід на спрощену систему. Заява подається у наступні строки:

  • для переходу на першу-другу групу єдиного податку заява подається до кінця місяця у якому відбулася реєстрація ФОП. На єдиний податок переведуть з першого числа наступного місяця;
  • для переходу на третю групу 5% заяву потрібно подати протягом 10 днів з дати реєстрації. На єдиний податок переведуть з дати державної реєстрації;
  • для переходу на третю групу 2% заяву потрібно подати протягом 10 днів з дати реєстрації. На єдиний податок переведуть з дати державної реєстрації.

Підібрати систему оподаткування, яка підходить саме вашому бізнесу, правильно та у встановлені строки здійснити перехід з однієї групи на іншу або загальну систему і навпаки – завжди допоможуть юристи з податкового напрямку діяльності.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок