Підстави для звільнення від військової служби

11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила новий Закон про мобілізацію.

Новий закон передбачає звільнення якщо, при наявності неповнолітньої дитини з інвалідністю або важким захворюванням.

Інформація, що надана нижче, була актуальна до зміни Закона про мобілізацію (до 11 квітня 2024 року).

 

Виконання військової служби є обов’язком громадян України. Проте, законодавство передбачає деякі підстави, за якими військовослужбовці можуть бути звільнені від виконання цього обов’язку.

Це може стати актуальним для людей з проблемами зі здоров’ям, сімейними обставинами, навчанням, релігійними переконаннями або з інших причин. Військовослужбовці мають право скористатися цими підставами та отримати звільнення від військової служби, якщо вони мають на це підстави.

МЕДИЧНІ ПОКАЗНИКИ ЯКІ НЕ ДОЗВОЛЯЮТЬ ПРОХОДИТИ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

Якщо в військового виявлені медичні показники, які не дозволяють йому проходити військову службу, то він може бути звільнений від неї написавши рапорт. При цьому, військовий повинен отримати довідку від лікаря-спеціаліста, що підтверджує наявність медичного протипоказання для проходження військової служби.

Консультація юриста

СІМЕЙНИЙ СТАН, НАВЧАННЯ, РЕГІЛІЯ ТА ВІК – ЗВІЛЬНЕННЯ З ЗСУ

Якщо у військового наявні троє дітей до 18 років, або його батьки мають інвалідність, то йому може бути надано відстрочку або звільнення від військової служби. Для цього необхідно подати відповідні документи, які підтверджують сімейний стан військового.

Якщо військовий навчається в закладі вищої освіти або проходить професійну підготовку, то йому може бути надано відстрочку або звільнення від військової служби. У такому випадку, особа повинна надати документ, що підтверджує факт навчання або проходження професійної підготовки.

Якщо військовий досяг віку, який передбачений законодавством, то йому може бути надано звільнення від військової служби. Наприклад, для деяких категорій громадян цей вік дорівнює 60 років.

Замовити дзвінок

ІНШІ ПІДСТАВИ ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО З ЗСУ

Законодавство передбачає також можливість звільнення від військової служби за іншими підставами, що зазначені у відповідних нормативно-правових актах. До таких підстав можуть належати, наприклад, наявність високої кваліфікації в певній сфері, особливі заслуги перед державою тощо.

Отже, військовослужбовці мають можливість бути звільнені від військової служби за деякими підставами, наведеними в законодавстві України. Враховуючи ці підстави, військовий має можливість знайти варіант, який відповідає його обставинам та виключає виконання військової служби. Це може бути особливо важливим для людей з деякими медичними проблемами, або для тих, хто має особливі сімейні обставини.

Замовити дзвінок

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

Адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери», у разі необхідності, при залученні інших фахівців у галузі права, зустрічається з клієнтом у зручний для клієнта час, вислуховує проблему клієнта, вивчає документи, надані клієнтом, та в подальшому, адвокат надає правову оцінку та шляхи вирішення проблеми клієнта.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок