Самовільне залишення військової частини або місця служби – наслідки

Україна – це країна, яка протягом останніх років була втягнута у війну. Тисячі українських чоловіків вступають на військову службу, щоб захистити свою країну та її громадян. Однак, не всі військовослужбовці дотримуються військової дисципліни, що може мати неприємні наслідки для них та їхньої майбутньої кар’єри.

НАСЛІДКИ ЗАЛИШЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ

Самовільне залишення військової частини або місця служби включає в себе такі випадки:

  • відмова військовослужбовця від продовження служби після закінчення строку служби
  • безпідставний відхід військовослужбовця з військової частини або місця служби
  • відмова військовослужбовця від повернення на службу після відпустки
  • відмова військовослужбовця від виконання вказівок командира частини, що не суперечать вимогам законодавства та військових нормативних актів.

ЧИ ПОРУШУЄ ЗАКОН CАМОВІЛЬНЕ ЗАЛИШЕННЯ МІСЦЯ ЗЛУЖБИ?

Cамовільне залишення військової частини або місця служби є порушенням військової дисципліни та підлягає кримінальній відповідальності згідно зі статтею 407 Кримінального кодексу України. Це злочин, за який можна бути притягнутим до кримінальної відповідальності, що передбачає позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Крім того, самовільне залишення військової частини або місця служби може мати наслідки і для майбутньої кар’єри військовослужбовця. У разі звільнення з військової служби через самовільне залишення військової частини або місця служби, військовослужбовець може бути позбавлений права на військову службу у майбутньому, а також мати обмеження з працевлаштуванням у деяких сферах діяльності. Також він може втратити можливість отримати певні посади у державній службі та бути обмеженим у виборі професії.

Замовити дзвінок

ЗАКОННІ АЛЬТЕРНАТИВИ УВІЛЬНЕННЯ З МІСЦЯ НЕСЕННЯ СЛУЖБИ

У разі, якщо військовослужбовець відчуває, що не може продовжувати службу, краще звернутися за допомогою до свого командира та знайти виходи зі складної ситуації.

Але якщо військовослужбовець все ж бажаєте покинути військову службу, то йому слід звернутися до адвоката, який надасть правову допомогу та консультації щодо процедури звільнення та наслідків, які вас можуть чекати у майбутньому.

Цілком зрозуміло, що військова служба може бути дуже складною та вимагає від військовослужбовців великої відданості та дисципліни. Однак, з метою збереження своєї кар’єри та майбутнього, важливо дотримуватися військової дисципліни та звертатися за допомогою в разі потреби.

CАМОВІЛЬНЕ ЗАЛИШЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ АБО МІСЦЯ СЛУЖБИ – це кримінально каране діяння (умисне), за що передбачене покарання у вигляді позбавлення волі – тюрма!

Замовити дзвінок

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

Якщо вам потрібна професійна юридична допомога, звертайтеся до адвокатського об’єднання “Бачинський та партнери”. Ми готові надати вам якісну та ефективну підтримку у вирішенні ваших юридичних проблем. Наші адвокати не тільки володіють високою кваліфікацією, але й мають багаторічний досвід роботи в галузі права.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок