Виготовлення паспорта громадянина України після досягнення повноліття

Взимку до АО “Бачинський та партнери” звернувся Клієнт, який народився у місті Макіївка, Донецької області, яке з 2014 року перебуває на окупованій російсько-терористичними військами території.

В період проживання у цьому місті діяв Закон України “Про громадянство України” від 08.10.1991 року, який втратив чинність 01.03.2001 року. Відповідно до ст. 5 цього закону документами, які підтверджують   громадянство   України,  є паспорт громадянина України,  а для  осіб  віком  до  16  років  – свідоцтво про народження.

2014 року Клієнту було 15 років і він не був зобов’язаний оформляти український паспорт тож до 2023 року у нього не було українського паспорта.

Зважаючи на обставини, які склалися через воєнні дії країни-агресора росії, у Клієнта були відсутні певні документи, необхідні для оформлення паспорта громадянина України вперше після досягнення 18-річного віку, а саме документів, де є його фото.

З огляду на те, що Клієнт мав тимчасово не врегульований правовий статус, він був особою під ризиком залишитися без громадянства.

Складність ситуації:

У випадку, коли особа не має документа з фотокарткою, для підтвердження її особи потрібно пройти процедуру встановлення особи. Для проведення даної процедури потрібні свідки, які могли б підтвердити особу, яка хоче отримати паспорт.

Як нам вдалося досягти успіху:

Міграційні юристи АО “”Бачинський та партнери” підготували всі необхідні документи та провели детальну перевірку даних щодо нашого Клієнта для підтвердження українського громадянства. Після чого, ми разом з Клієнтом знайшли свідків, які могли підтвердити особу Клієнта по відео звʼязку та звернулися до підрозділу ДМС у Львові.

Розгляд заяви про встановлення особи Клієнтом тривав 2 місяці, після чого Клієнт отримав свій довгоочікуваний паспорт громадянина України.

Ситуація на перший погляд виглядала доволі критично, але міграційні юристи АО “Бачинський та партнери” взяли в роботу цю справу і вже влітку Клієнт отримав свій довгоочікуваний український паспорт та тепер спокійно може реалізувати свої законні права, інтереси та свободи.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок