Виплати сім’ям загиблих військовослужбовців у 2023 році

Україна є державою, що надає особливу увагу соціальній підтримці військовослужбовців та їх родині. Законодавство України передбачає виплату відшкодування шкоди та надання іншої соціальної підтримки сім’ям загиблих військовослужбовців.

У РАЗІ ЗАГИБЕЛІ ВІЙСЬКОВОГО СІМ’Я ОТРИМУЄ КОМПЕНСАЦІЮ

У разі загибелі військовослужбовця, сім’я має право на отримання одноразової виплати у розмірі близько 1 мільйона гривень. Крім того, сім’ї військовослужбовців мають право на отримання медичної допомоги та пільгового житла.

Виплата відшкодування шкоди здійснюється за рахунок державного бюджету України. Для отримання відшкодування сім’я загиблого військовослужбовця повинна звернутися до відповідних органів заявою та документами, що підтверджують факт загибелі військовослужбовця.

ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ІНШІ ВИДИ СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ?

Крім виплати відшкодування шкоди, сім’ї загиблих військовослужбовців мають право на отримання інших видів соціальної підтримки від держави. Зокрема, відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу сім’ям військовослужбовців, які загинули (померли) у зв’язку з виконанням службових обов’язків”, сім’ї загиблих військовослужбовців мають право на отримання додаткової соціальної допомоги.

Отже, сім’ї загиблих військовослужбовців мають право на виплату відшкодування шкоди та надання іншої соціальної підтримки від держави. Для отримання цих пільг необхідно звернутися до відповідних органів заявою та документами, що підтверджують факт загибелі військовослужбовця. Важливо пам’ятати, що ці пільги є гарантованими законом, і сім’ї загиблих військовослужбовців мають право на їх отримання.

ВИПЛАТИ ТА ПІЛЬГИ СІМ’Ї ЗАГИБЛОГО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ

Також, відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та Закону України “Про статус військовослужбовців та їх правовий захист”, сім’ї загиблих військовослужбовців мають право на отримання певних пільг. Зокрема, вони мають право на безкоштовне отримання медичної допомоги, пільгове житло, пільговий проїзд у громадському транспорті, а також на пільги з оплати комунальних послуг.

Для отримання цих пільг сім’ї загиблих військовослужбовців повинні звернутися до відповідних органів заявою та документами, що підтверджують факт загибелі військовослужбовця. Проте, відомо, що не всі сім’ї знають про свої права на отримання пільг, тому важливо підвищувати рівень інформованості серед військовослужбовців та їх родин.

Уряд України робить все можливе, щоб забезпечити соціальний захист військовослужбовців та їх родин, які постраждали у зоні бойових дій. Виплата відшкодування шкоди та надання іншої соціальної підтримки – це мінімальне, що може зробити держава для того, щоб визнати жертву військовослужбовців та їхніх сімей.

Замовити дзвінок

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

Якщо вам потрібна професійна юридична допомога, звертайтеся до Адвокатського Об’єднання “Бачинський та партнери”. Ми готові надати вам якісну та ефективну підтримку у вирішенні ваших юридичних проблем. Наші адвокати не тільки володіють високою кваліфікацією, але й мають багаторічний досвід роботи в галузі права.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок