Як знайти земельну ділянку за прізвищем власника

Чи часто у Вас виникало питання: «Як дізнатися чи сусід має у власності земельну ділянку»?

Інколи виникають ситуації, що потрібно дізнатися не кому належить земельна ділянка, а навпаки — тобто чи має конкретна особа у власності певну землю.

А як це зробити, коли достовірно Вам дана інформація не відома?

Так, звичайно можна спробувати пошукати на Публічній кадастровій карті, але у поле вводу вбивають кадастровий номер, а не прізвище та ініціали людини. Для подальшої інформаційною допомоги можна залучити і адвоката по земельним питанням, що допоможе захистити ваші інтереси та права.

Консультація юриста

Як знайти земельну ділянку за прізвищем власника за допомогою різних ресурсів

Наша країна постійно рухається шляхом запобігання корупції, саме тому у жовтні 2015 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції». Відповідно до якого Міністерство юстиції України, Міністерство внутрішніх справ України та Держземагентство відкрили доступ до реєстрів прав власності на нерухоме майно, транспортні засоби та зробили їх вільними.

До початку повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну усі реєстри працювали злагоджено та відкрито. Однак, до завершення воєнного стану Держателем електронної системи було прийнято рішення про обмеження розміщення інформації на публічному порталі та доступу до нього.

Консультація юриста

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно також функціонує з обмеженим доступом, а отримати інформацію щодо наявного у тієї чи іншої особи нерухомого майна, в тому числі і знайти ділянку за кадастровим номером можна було саме із нього.

Варто зауважити, що всі звернення реєструються, тобто власник може отримати відомості про те – хто запитував інформацію про його майно.

Як знайти ділянку за кадастровим номером?           

Якщо Вам терміново необхідно отримати інформацію про ділянки, які є у власності особи, знаючи при цьому лише її прізвище, ім’я та по батькові — слідуйте наступним порадам.

Зовсім недавно відновив свою роботу перший в країні мобільний реєстр нерухомості https://drrp.app/. Це зручний в користуванні сайт, який також оптимізований у зручний додаток, як для користувачів IOS, так і для користувачів Android. З його допомогою теж можна знайти земельну ділянку за прізвищем власника.

Простий та зручний інтерфейс одразу ж дозволяє здійснити пошук. Для цього необхідно вгорі обрати розділ «Зробити запит Online», тоді:

– у кроці 1 – обрати тип запиту «За ідентифікаційними даними»;

– у кроці 2 –  обрати тип особи: «Фізична чи юридична особа», проскролити екран нижче та ввести ПІБ особи чи її ідентифікаційний номер, а щодо юридичної особи – її назву чи код ЄДРПОУ.

Надалі система відобразить, чи є у власності такої людини об’єкти нерухомості та земельні ділянки.

Щодо об’єктів нерухомого майна, то їхню адресу приховано у зв’язку з воєнним станом.

Щодо земельних ділянок – система дозволяє побачити кадастровий номер, який можна з легкістю скопіювати та вбити у пошукове поле публічної кадастрової карти (за допомогою аналогу – OpenDataBot) та розгледіти цю земельну ділянку на карті.

Консультація юриста

За повну інформацію доведеться провести оплату на сайті ДРПП та оплатити 55 грн. за один такий запит. Результат Ви отримаєте на адресу своєї електронної скриньки.

Сподіваємося дана інформація стала корисною саме для Вас. Читайте також: як перевірити наявність штрафів по номеру авто.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок