Українські компанії, які уже входять до переліку “критично важливих”, відтепер мають можливість збільшити кількість заброньованих працівників із відстрочкою від мобілізації. Це стало можливим завдяки нововведенням, які ухвалив Кабінет Міністрів.
Тепер до загальної кількості військовозобов’язаних на підприємстві зараховують і тих працівників, які уже були мобілізовані після 18 травня 2024 року. Відповідно, підприємства зможуть оформити бронювання на більшу кількість співробітників.
Як пояснили в Міністерстві цифрової трансформації, раніше при розрахунку відсотку для бронювання враховувались лише ті працівники, які були на військовому обліку в ТЦК та СП, а мобілізовані після 18 травня до цієї кількості не входили. Тож нові зміни в законі дозволяють змінити ситуацію для більшої користі бізнесу та співробітників.
Хто може подати заявку на бронювання?
Подати заявку на бронювання працівників можуть юридичні особи та їхні філії, але лише якщо компанія раніше була внесена до Єдиного переліку критично важливих для функціонування держави. Це можуть бути підприємства, які забезпечують обороноздатність, критичну інфраструктуру, економічну стабільність, медицину та інші життєво важливі сфери.
Серед основних вимог для працівників – офіційне працевлаштування, а також у Реєстрі військовозобов’язаних у особи повинна бути спеціальна позначка, що працівника “виключено з військового обліку”. Це буде показувати, що людина закріплена за підприємством і не стоїть на обліку в ТЦК та СП.
Якщо мобілізовані співробітники не були автоматично додані до загальної кількості заброньованих, то роботодавець повинен звернутися до територіального центру комплектування, щоб оновити дані. Також треба враховувати, що якщо працівник вже заброньований в іншій компанії (де відповідає всім вимогам), то до розрахунку в цьому підприємству він не враховуються.
Чи можна подати список на бронювання через Дію?
Подати заявку на бронювання тепер можна не лише особисто в ТЦК, але і через додаток “Дія”. Це дозволить спростити процес для роботодавців, адже не потрібно буде особисто відвідувати державні органи. Сервіс дозволяє завантажити список працівників, які відповідають вимогам та підпадають під критерії бронювання. Також через Дію можна слідкувати за статусом розгляду заявки в режимі онлайн.
Оновлені правила дозволяють спростити роботу підприємства, ефективніше планувати кадрову політику в умовах воєнного стану.