Нові підстави для звільнення працівників: зміни до КЗпП

27 вересня набуває чинності новий закон 3768, який змінює і регулює порядок звільнення співробітників з підприємства.

Відповідно до закону, у керівника підприємства буде можливість розірвати трудовий договір раніше терміну, якщо співробітник порушує правила поведінки або засуджений за злочин проти національної безпеки.

 

Які нові підстави для звільнення працівників?

Закон 3768 КЗпП дозволяє роботодавцю передчасно розірвати в односторонньому порядку трудовий договір зі співробітником. Це стосується як договорів, які укладено без певного строку дії, так і тих, які мають строк.

Новий закон поширюється на такі випадки:

  • Якщо набув чинності вирок суду, згідно з яким працівника засудили за злочин проти національної безпеки. Не поширюється він на тих, хто звільнений від відбування покарання з випробуванням.
  • Якщо працівник не відповідає правилам поведінки. До цих правил належать зобов’язання про нерозголошення конфіденційної інформації, даних з обмеженим доступом, державної або комерційної таємниці.

Основна ідея нового законодавства в тому, щоб спростити процес звільнення і унеможливити роботу колаборанта на підприємствах критичної інфраструктури та стратегічних виробництвах.

Він поширюється на всіх, хто вчинив злочини проти нацбезпеки, до чого належить колабораційна діяльність, шпигунство, диверсія, держзрада, перешкоджання роботі ЗСУ або інших військових формувань, а також спроби захоплення влади, повалення конституційного ладу.

Але також у законі прописано, що він застосовується до тих, хто має вирок суду. Тобто не можна розірвати договір із підозрюваним у злочині, а тільки після винесення обвинувального вироку.

Коли набрав чинності закон?

Сам закон було ухвалено ще 4 червня, але набирає чинності він через три місяці після ухвалення – 27 вересня. Його висунули на розгляд 26 квітня, але тоді Президент відмовив у підписанні і відправив його на доопрацювання, і вже в червні оновлений закон ухвалили.

Відсторонення від роботи: нова підстава

Хоча новий закон здебільшого спрямований на можливість швидкого припинення роботи трудового договору після постанови суду, але водночас, передбачена і можливість відсторонення від роботи.

Відсторонення може поширюватися на тих співробітників, які працюють на державних об’єктах, що мають стратегічне значення або на підприємствах критичної інфраструктури. Роботодавець може провести службову перевірку, на час якої працівник буде відсторонений від виконання зобов’язань.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок