Верховна Рада прийняла новий законопроєкт №12095, який передбачає продовження контракту або продовження військової служби для всіх, хто добровільно повернеться на службу після самовільного залишення військової частини, або дезертирував. “За” проголосували 253 народних депутати, і законопроєкт опублікували на сайті Верховної Ради.
21 листопада Верховна Рада ухвалила законопроєкт про добровільне повернення на службу тих, хто раніше самовільно покинув військову частину або військовослужбовців, які дезертирували. Про це розповів народний депутат Ярослав Железняк.
“Рада прийняла в законопроєкт No12095 про добровільне повернення на службу тих громадян, які раніше залишили військові частини або дезертували зі служби. – сказав Я. Железняк.
Законопроєкт №12095: особливості рішення
Закон передбачає, що ті військовослужбовці чи мобілізовані, які вперше залишили військову частину, покинули місце проходження служби самовільно, а також потім добровільно повернулись і продовжили військову службу чи виявили бажання продовжити службу, то дія контракту продовжується. Разом із тим, таким військовослужбовцям поновлять грошові виплати, а також повернуть продовольче, речове та інше забезпечення, соціальні гарантії та пільги.
Згідно з законом, всі, хто покинув військову частину, але самостійно повернувся, повернуться на службу та поновляться на попередніх умовах служби.
Наслідки та процедура повернення на службу
Також Ярослав Железняк відмічає, що вже розпочаті кримінальні провадження (статті 407 і 408 КкУ) щодо самовільного залишення частини відносно військовослужбовців, які добровільно повернулись, не є підставою для відмови продовжити несення служби чи відновлення контракту.
Командири військових частин повинні впродовж 72 годин проінформувати ВСП про повернення військовослужбовця.
Народний депутат від “Європейської Солідарності” О. Гончаренко відзначив, що зараз встановлюється нова процедура, яка дозволяє добровільно повернутись на службу без будь-яких затримок, які пов’язані зі слідчими чи судовими процесами.
За словами нардепа від “Слуги Народу” Олександра Федієнко дана норма буде діяти до 1 січня — такий термін є пропозицією Генерального штабу, який має свої розрахунки. Також він відмічає, що новий законопроєкт не виключає майбутню кримінальну відповідальність щодо військовослужбовців. Судові засідання будуть відбуватись в дистанційному режимі, і суд уже буде вирішувати факт порушення закону і можливі наслідки.