Багато українців, які отримали відстрочку від мобілізації, 9 листопада втратили її, тому що закінчився трьохмісячний строк дії відстрочки. Її можна продовжити як в ТЦК, так і через додаток “Резерв+”.
Всі військовозобов’язані, які мають законні підстави для відстрочки та не втратили підстави на сьогоднішній день, мають можливість продовжити відстрочку. Заступник міністра оборони К. Чорногоренко пояснила, як це можна зробити.
Що робити, якщо закінчилася відстрочка
Якщо у військовозобов’язаного закінчився термін дії відстрочки, то уже із наступного дня можна подати на наступну відстрочку. Для цього потрібно спочатку оновити додаток “Резерв+” до останньої актуальної версії, надіслати запит на оновлення інформації, після чого перевірити свій статус в кабінеті. Відстрочка має додатись автоматично, якщо правильна інформація про військовозобов’язаного є в реєстрі.
“Якщо людина не може знайти себе в реєстрі, наприклад, є помилка у прізвищі, податковому коді, то можна звернутися до техпідтримки “Резерв+”. Дані в реєстр вносяться людьми, то там можуть бути помилки або неправильно внесені дані.” – наголошує заступниця міністра оборони.
При цьому, варто пам’ятати, що в додатку “Резерв+” наразі можна отримати відстрочку лише на підставі багатодітності, а також студентам чи людині з інвалідністю. Тим, хто має інші причини відстрочки, потрібно все так же звертатись до місцевого ТЦК.
Дію відстрочки також може припинитись достроково:
- якщо у багатодітного батька дитина досягла повноліття;
- померла людина, за якою військовозобов’язаний має опіку;
- у людини з інвалідністю, якій була змінена група із 2 на 3;
- інвалідність не була підтверджена після переогляду;
- студента відрахувати з навчального закладу.
Законом передбачено, що після кожного продовження строку мобілізації на 90 днів, потрібно заново отримувати відстрочку. Виключеннями є ті, хто отримав бронювання згідно з роботою на критично важливих підприємств, на термін дії контракту або на 12 місяців. Бронювання посадовців, які працюють в органах державної влади або ОМС, повинні також кожні 90 днів оновлювати інформацію та отримувати нову відстрочку.