2 квітня 2025 року Кабінет Міністрів України вніс ряд змін до порядку бронювання військовозобов’язаних під час мобілізації та у воєнний час – постанова вступила в силу з моменту прийняття. Основна мета нового рішення в тому, щоб забезпечити стабільне функціонування критичної інфраструктури та оборонного сектору в умовах воєнного стану.
Згідно з оновленим порядком, розширено перелік підприємств, які відтепер можуть подавати заявки на бронювання працівників, а також спрощено вимоги для деяких категорій компаній.
Нові зміни в міністерстві до порядку бронювання військовозобов’язаних
Оновлення стосуються насамперед організацій та компаній, які займаються забезпеченням повноцінної життєдіяльності населення та армії.
Відтепер кількість бронювань для підприємств, які виконують послуги із водопостачання або водовідведення, а також для інших фірм із обслуговування критичної інфраструктури, збільшена з 50% до 75%.
Енергетичні компанії, які постраждали внаслідок війни, звільняються від вимог щодо середньої зарплати понад 20 тис. грн та відсутності заборгованості по сплаті податків для бронювання співробітників.
Як подати заявку на бронювання через “Дію”?
Заявки на бронювання співробітників організації зараз можна подати лише через портал “Дія”. Алгоритм процедури наступний:
- Авторизуватись на порталі.
- Вибрати в програмі графу “Бронювання працівників”.
- Внести всю необхідну інформацію про кожного працівника.
- Підтвердити суму заробітної плати громадянина.
- Підписати заяву своїм електронним підписом.
- Чекати на результат, повідомлення про який буде надіслано в “Дію”.
Якщо дотримуватись процедури та рішення буде позитивне, то бронювання буде діяти до 1 року.
Які підприємства мають право на бронювання?
Кожне підприємство повинно відповідати певним критеріям, щоб претендувати та отримати статус критично важливого. Сюди входить середня зарплата працівників від 20 000 грн на місяць, а також відсутність заборгованості зі сплати податків та ЄСВ.
А також відповідати ще одному додатковому критерію на вибір:
- Сплачувати податків на суму від 1,5 млн євро на рік.
- Мати надходження в валюті на суму від 32 млн євро на рік.
- Мати стратегічну вагу для України (згідно з урядовим переліком).
- Мати значення для якоїсь окремої сфери роботи або територіальної громади.
- Мати статус резидента Дія.City.
- Надавати постачання комунікаційних послуг із визначеним рівнем доходу.
З 1 квітня 2025 року продовжити бронювання своїх співробітників можуть лише ті організації, які раніше оновили статус критично важливих згідно нових вимог. Старі бронювання автоматично втратили чинність.