Відстрочка для педагогів: нові правила та зміни

Кабінет Міністрів України із 30 травня оновив порядок бронювання військовозобов’язаних працівників. Основні зміни стосуються в першу чергу науковців та педагогічних працівників – новий механізм оформлення та отримання відстрочки від мобілізації стане більш чітким і прозорим.

Правила уже набрали чинності та відносяться до значної частини вчителів та педагогів.

 

Нові зміни в порядку бронювання педагогів

Кабмін вніс нові зміни до механізму бронювання працівників, якщо підприємство є важливими для економіки країни або оборонної сфери. Тепер різні установи та організації, які входять до “критично важливих” та мають відповідний статус, можуть бронювати 100% своїх військовозобов’язаних співробітники. Сюди входить і сфера освіти – науково-педагогічні та педагогічні працівники отримують право на відстрочку від служби строком на один рік. Нововведення стосуються:

  • науковців, науково-педагогічних працівників, які працюють у закладах вищої або фахового передвищої освіти, організацій та установ, якщо вони мають науковий ступінь;
  • працівників закладів фахової передвищої освіти, а також професійної освіти і закладів середньої освіти (шкіл).

Важливим уточненням є те, що відстрочка надається тим, хто працює за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Такі зміни в законі дозволяють уникнути попередніх розбіжностей, коли відстрочку оформлювали до завершення навчального року, що створювало труднощі через різні дати його закінчення у закладах освіти.

Процедура надання відстрочки педагогічним працівникам

Процедура отримання відстрочки чітко регламентована. Для першого оформлення педагог чи науковець повинен подати самостійно повний пакет документів до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Основними документами є заява, підтвердження займаної посади та документ про розмір ставки.

Відстрочка діє один рік, але не довше строку мобілізації, а після завершення цього періоду, якщо мобілізація буде продовжена, то необхідно поновити відстрочку.

Для повторного отримання відстрочки потрібно не раніше, ніж за тиждень до завершення данного періоду мобілізації, подати оновлену довідку з місця роботи. Вона має підтверджувати займану посаду та розмір ставки. Подати її можна особисто або поштою до ТЦК та СП.

Якщо не подати документи вчасно, то відстрочка буде автоматично скасована та втрачає чинність.

Ми вам
зателефонуємо