Як відновити втрачений військовий квиток: роз’яснення Мін’юст

Втратити або зіпсувати військовий квиток можуть як військовослужбовці, так і військовозобов’язані – така ситуація трапляється доволі часто.

Міністерство юстиції України надало роз’яснення щодо алгоритму дій у разі втрати цього документа: які папери потрібно зібрати, куди звертатися та які наслідки можливі за недбале зберігання військового квитка.

 

Відновлення втраченого або зіпсованого військового квитка – процедура та етапи

Якщо військовий квиток був втрачений, то необхідно дотримуватись спеціального порядку дій, який залежить від статусу громадянина.

Для військовозобов’язаних, резервістів або призовників процедура наступна:

  1. Потрібно спочатку звернутися до керівника районного або міського ТЦК та СП.
  2. Туди треба подати письмову заяву, в якій пояснити при яких обставинах був втрачений або пошкоджений військовий квиток.
  3. До заяви потрібно обов’язково додати оригінал паспорту, фото 3х4 см, а також сам пошкоджений документ або його залишки (якщо вони ще є).

Керівник ТЦК та СП буде ухвалювати рішення щодо повторної видачі військового квитка.

Для військовослужбовців процедура наступна:

  1. Потрібно написати та надіслати командиру звіт із детальним описом причин, по яким документ був втрачений або пошкоджений.
  2. Буде проведено розслідування та треба дочекатись відповідного рішення командиру.
  3. Також потрібно надати готовий звіт, паспорт, фото розміром 3х4 см, військовий квиток (навіть, якщо він сильно пошкоджений), а також витяг з наказу із результатами розслідування (у разі повної втрати документа).

Скільки часу йде на заміну військового квитка?

Згідно з роз’ясненням Мін’юсту, заміна військового документу має бути здійснена протягом 5 робочих днів від моменту подання заяви у ТЦК та СП або його відділі, якщо дотримуватись процедури та подати повний пакет документів. Якщо звернутися вчасно та підготувати пакет документів забезпечують швидке отримання нового військового квитку.

Які наслідки та відповідальність за втрату військового квитка?

Втрата або пошкодження військового квитка кваліфікується як адміністративне правопорушення. За таке порушення передбачається штраф – від 510 до 850 гривень у звичайному випадку або від 850 до 1700 гривень, якщо правопорушення повторне або було здійснено під час воєнного стану.

Міністерство юстиції наголошує на тому, наскільки важливо дбайливо ставитись до військово-облікових документів. Їх наявність у належному стані є обов’язком, важливою умовою для здійснення багатьох юридичних процедур, а також передбачає відповідальність за втрату.

Ми вам
зателефонуємо