З 16 липня закінчився термін в 60 днів, який дали військовозобов’язаним для поновлення особистих даних в ТЦК згідно із законом про мобілізацію. Що зміниться для українців після 16 липня? Як видаватимуть повістки?
Нововведення після 16 липня
Більшість чоловіків від 18 до 60 років, а також усі військовозобов’язані жінки, призовники та резервісти мали оновити військово-облікові дані. Зробити це можна було в ТЦК, ЦНАПі, а також через додаток Резерв+.
Основні зміни після 16 липня стосуються двох пунктів – проходження контролю на кордоні та видача повісток поштою.
Тепер під час перетину кордону будуть суворіші заходи перевірки військово-облікових документів, який можна показати як у паперовому варіанті, так і в електронному вигляді.
Видача повісток після 16 липня: особливості процедури
Але нововведення стосується і процесу отримання повістки – їх тепер будуть розсилати поштою рекомендованим листом. Раніше повістка вважалася доставленою тільки після того, як одержувач ставить підпис про те, що йому особисто вручили повістку.
Тепер же в будь-якому разі документ вважатиметься доставленим:
- якщо одержувач отримав повістку і підписався за це;
- якщо людина була на місці та відмовилася отримувати повістку, і підписалася за це;
- якщо лист повертається відправнику – повістка все одно вважається доставленою.
У випадках, коли одержувач не проживає на місці, його не було в момент отримання вдома, або ж адреса проживання не збігається з адресою реєстрації, то держоргани починають процес адміністративного правопорушення.
Якщо військовозобов’язаний не оновив свої дані в ТЦК або вказав недійсну адресу проживання, то це потягне за собою штрафи. Відповідно до закону, сума штрафу протягом воєнного часу буде від 17 до 25 тис. грн за порушення правил військового обліку. У разі несплати штрафу, українцю загрожує арешт майна та коштів.