24 вересня Кабінет міністрів затвердив нову постанову, яка передбачає спрощення порядку отримання виплат у тих випадках, якщо військовослужбовець гине на фронті або отримує інвалідність. Самі суми виплат не змінилися.
Ухвалено нову постанову №1090, згідно з якою змінюється сам механізм отримання разової виплати, якщо боєць отримує інвалідність через участь у бойових діях або гине на фронті.
Раніше, щоб отримати виплату одноразової допомоги, необхідно було подавати заяву в місце, де військовослужбовець проходив службу. Саму виплату видавали Міністерство оборони або центральні органи виконавчої влади, які керують військовими формуваннями. Процедура була тривалою і вимагала збору документів, поїздок до місця служби.
Тепер же порядок подання заяви на отримання допомоги змінився. Щоб оформити одноразову виплату, потрібно подати заяву через ЦНАП або через Дію (якщо є електронний кабінет). Також можна звернутися до Єдиного держреєстру ветеранів війни.
Розглядом заяв займатиметься Міністерство ветеранів, які й ухвалюють рішення про виплату, а також вони ж надсилають суму допомоги. Уся сума виплати буде отримана на банківській картці заявника.
Суми одноразової допомоги після ухвалення нової постанови не змінилися і вони такі:
- 750 прожиткових мінімумів (близько 2,2 млн грн) у разі смерті військовослужбовця;
- 400 прожиткових мінімумів (близько 1,2 млн грн) у разі встановлення інвалідності I групи;
- 300 прожиткових мінімумів (близько 0,9 млн грн) у разі встановлення інвалідності II групи;
- 250 прожиткових мінімумів (близько 0,7 млн грн) у разі встановлення інвалідності III групи.
Крім того, у постанові №1090 врегульовано не тільки питання виплат сім’ям військовослужбовців в офіційних структурах, а й бійців, які проходять службу в добровольчих формуваннях, силових структурах або тих, хто не має статусу військовослужбовця.
Окремо вказується, що постанова №168 залишається чинною. Згідно з цією постановою, все ще залишається виплата в 15 млн грн у разі загибелі військовослужбовця.