Подання цивільного позову у кримінальному провадженні

Якщо кримінальним правопорушенням завдано майнову чи моральну шкоду, така може бути відшкодована або ж добровільно, або примусово за судовим рішенням за результатами розгляду цивільного позову в кримінальному провадженні.

Цивільний позов у кримінальному провадженні

Цивільний позов у кримінальному провадженні характеризується певними особливостями. Так, до цивільного позову у кримінальному провадженні застосовуються норми як кримінального процесуального законодавства, так і цивільного. За своєю правовою природою та змістом цивільний позов у кримінальному провадженні не відрізняється від структури позову, який подається на загальних підставах в порядку цивільного процесу.

Складання цивільного позову в межах кримінального провадження

Щоб правильно скласти цивільний позов в межах кримінального провадження, потрібно звертати увагу на вимоги статей 175-177 Цивільного процесуального кодексу. Формально підходити до складання цивільного позову у кримінальному провадженні не можна, оскільки це може призвести до негативних наслідків. Найкраще для складання цивільного позову в межах кримінального провадження залучити адвоката, який має відповідний досвід та розуміння усіх тонкощів подання цивільного позову.

Подання цивільного позову в межах кримінального провадження

Коли подається цивільний позов у кримінальному провадженні? Відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства, цивільний позов у кримінальному провадженні має бути поданий до початку судового розгляду. Це означає, що подати цивільний позов в межах кримінального провадження на стадії досудового розслідування або ж у підготовчому провадженні, конкретний час подання цивільного позову особа обирає самостійно.

Якщо вам потрібна кваліфікована правова допомога при підготовці цивільного позову у кримінальному провадженні, звертайтесь в адвокатське обʼєднання «Бачинський та партнери».

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок