Захист прав та інтересів засуджених

Забезпечення належного захисту прав та інтересів засуджених є важливою складовою справедливого правосуддя. Після того, як суд виніс вирок, обвинувачені, визнані судом винними набувають статус засуджених. Попри це, засудженні зберігають свої конституційні права, які не можуть бути обмежені чи скасовані.

Права засуджених під час відбування кримінальних покарань

За загальним правилом, засуджений у кримінальному провадженні має ті права, якими наділяється обвинувачений, але в тому обсязі, який необхідний і характерний для відповідної стадії кримінального провадження. Для прикладу, засуджені мають право мати захисника, отримувати копії процесуальних документів, оскаржувати судові рішення тощо. Крім цього, права засуджених визначаються Кримінально-виконавчим кодексом України: права на гуманне ставлення, охорону здоров’я, на оплату праці, вільне віросповідання тощо.

Обов’язки засуджених під час відбування кримінальних покарань

Засуджені у кримінальному провадженні мають також обов’язки. Так, відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу України засуджені до позбавлення волі особи зобов’язані дотримуватися норм, які визначають порядок і умови відбування покарання, утримувати в чистоті та порядку приміщення, дбайливо ставитися до майна колонії, виконувати законні вимоги персоналу колонії, дотримуватися санітарно-гігієнічних норм та вимог пожежної безпеки тощо.

Захист прав та інтересів засуджених

Один з важливих аспектів захисту прав та інтересів засудженого полягає у забезпеченні належних умов відбування покарання. Крім цього, захист інтересів засуджених може полягати у отриманні адвокатом копії документів, звернення із різноманітними запитами, заявами про роз’яснення судового рішення тощо. Для захисту прав та інтересів засуджених звертайтесь в адвокатське обʼєднання «Бачинський та партнери».

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок