Запрошення в Україну та в’їзд в Україну для громадян Росії

Війна на Сході України помітно позначилася на безвізових подорожах між нашою державою і Російською Федерацією, які стали можливі ще у далекому 1997 році, після підписання та набуття чинності відповідною міжнародною угодою. А до 1 березня 2015 року такий в’їзд був можливий за внутрішніми паспортами. Втім, уже майже рік така пільга скасована через напружену геополітичну ситуацію між країнами. Тобто безвізовий режим все ще існує, але здійснювати в’їзд в Україну громадяни Росії мають право за закордонними паспортами (офіційна назва згідно законодавства – паспорт громадянина  Російської  Федерації, що посвідчує особу громадянина Російської  Федерації  за  межами  Російської Федерації), а також за дипломатичними, службовими, паспортами моряка, льотними свідоцтвами члена екіпажу та свідоцтвами на повернення у РФ (тільки для повернення назад в Росію).

Більше того, ще від березня 2014 року стали суттєво строгішими вимоги до чоловіків, які в’їжджають в Україну з Росії. Осіб чоловічої статі у віці 16-60 років Державна прикордонна служба перевіряє з особливою прискіпливістю, і для перетину державного кордону їм необхідно мати документальне підтвердження особливо поважної причини для в’їзду – наприклад, наявність родинних зв’язків, візит у зв’язку зі смертю чи захворюванням близьких членів родини в Україні, представлення належним чином засвідчених оригіналів запрошень від юридичних та фізичних осіб, тощо. Справа в тому, що дані обмеження встановлені Адміністрацією прикордонної служби і зафіксовані у документі, який призначений виключно для внутрішнього користування і відсутній у вільному доступі.

Такі заходи безпеки у боротьбі з сепаратизмом і тероризмом у теперішніх складних військово-політичних умовах є логічними, закономірними та зрозумілими. Однак що робити законослухняним громадянам, які їдуть в Україну, скажімо, з метою подальшого оформлення посвідки на проживання, чи просто в гості до друзів, які не захворіли і не вмирають? На кордоні постає проблема у тому, щоб довести законність Вашого подальшого перебування в Україні.

Крім того, є нюанс: українським законодавством виготовлення «класичних» запрошень, які видаються Державною міграційною службою, можливе лише для тих іноземців, які будуть отримувати візу в Україну. Тобто, для громадян тих країн, у яких з Україною безвізовий режим, зробити гостьове запрошення неможливо в принципі.

Юридична компанія «Лігалейд» готова допомогти Вам у цьому питанні.

Ми надаємо послуги з виготовлення спеціального гарантійного листа-запрошення для громадян Російської Федерації. Як демонструє практика, такі документи уже неодноразово допомагали іноземцям при перетині кордону підтвердити законність свого перебування на території України.

Такий лист-запрошення можна виготовити у двох екземплярах – один, нотаріально засвідчений, від приймаючої сторони, а другий – на офіційному бланку нашої компанії. Таким листом ми підтверджуємо, що Ваше перебування в Україні матиме законні підстави, а у разі виникнення непорозумінь при перетині Вами кордону працівники Державної прикордонної служби України можуть напряму телефонувати нам для отримання додаткового підтвердження.

Таким чином, Ви одержуєте можливість скористатися нашою юридичною допомогою, навіть коли знаходитеся далеко від нас.

З питань оформлення такого листа-запрошення чи з приводу інших консультацій у сфері міграційного права звертайтеся за контактами, вказаними на сайті.

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Ольга Свинобой

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Вікторія Кухтин

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Ірина Шумська

Якщо у Вас є запитання Юрист допоможе Вам


Тарас Бачинський