Сьогодні, 2 березня, Нацбанк України ввів у дію чергові новації до Правил здійснення грошових переказів, які, сподіваємося, будуть на користь фізичним особам-резидентам України. Одразу уточнимо, що правила стосуються тільки переказів у некомерційних (непідприємницьких) цілях.
У першу чергу, НБУ тепер має своє тлумачення того, хто такі «родичі» у законодавчому розумінні. Таке уточнення було потрібним, тому що Правила поширюються, серед іншого, на грошові перекази, метою яких є допомога від родичів, а хто входить до цього поняття – визначено не було. Так-от, “родичі” – це: батьки, вітчим, мачуха, діти, пасинки, падчерки, баба, дід, прабаба, прадід, внуки, правнуки, брати, сестри (повнорідні і неповнорідні), двоюрідні брати і сестри, тітка, дядько, племінниця, племінник, усиновлювач, усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, чоловік, дружина.
Друга новація – це те, що платники тепер мають можливість у деяких випадках подавати документи, видрукувані з Інтернету (із сайтів отримувачів таких коштів) . Такі випадки включають в себе:
а) сплату судових та інших офіційних зборів за кордон,
б) сплату рахунків, пов’язаних із наданням лікування та перевезенням пацієнтів;
в) сплату коштів, пов’язаних з навчанням у зарубіжних вузах;
г) сплату участі у міжнародних з’їздах та інших проектах;
ґ) сплату коштів за купівлю літератури та інших зарубіжних видань;
д) сплату державних платежів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, у т.ч. патентним відомствам та повіреним;
е) сплату коштів, пов’язаних з похороном особи за кордоном;
ж) сплату коштів за товари, роботи, послуги чи права, що набуваються іноземцями поза Україною для особистих цілей;
и) сплату зборів, що виникли внаслідок прийняття спадку;
к) сплату платежів, що виникли на основі рішень, прийнятих судовими і правоохоронними органами.