Пенсія по інвалідності для учасників Революції Гідності

11.03.2016 року Президентом було підписано Закон України «Про внесення змін до статті 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пенсій особам, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності».
Так, 10.02.2015 року Верховною Радою України було ухвалено Закон, відповідно до якого, особи, які стали інвалідами внаслідок ушкоджень здоров’я, одержаних ними під час участі у Революції Гідності – отримували право на набуття статусу інваліда війни. У свою чергу Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачає, що пенсія по інвалідності може призначатися виключно за наявності страхового стажу, що визначається статтею 32 вказаного Закону.
Підписаний 11.03.2016 року Президентом України Закон, набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування. А отже, ч.2 ст.32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» матиме наступну редакцію: «Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби або внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності)  у особи, яка звернулася за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, то пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу».

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок