Скасування обов’язковості печаток для юридичних осіб

23 березня 2017 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями» в другому читанні. Цей закон набере чинність через 3 місяці з дня його опублікування.

Даним законом скасовується обов’язковість печаток для юридичних осіб. Так, відтепер відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документу, який подається від імені суб’єкта господарювання органу державної влади або органу місцевого самоврядування. Окрім цього, відсутність відбитку печатки на документі (угоді, правочині) не може бути підставою для визнання його недійсним (неукладеним, невчиненим).

У разі вимагання посадовою особою органу державної влади або органу місцевого самоврядування проставити відбиток печатки суб’єкта господарювання на  документах, які їм подаються, або відмова приймати вказані документи у зв’язку з відсутністю відбитка печатки тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, юридичні особи вправі і надалі використовувати печатки, проте їхня відсутність не потягне за собою жодних юридичних наслідків.

 

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок