Розміщення власного капіталу з метою отримання прибутку громадянами – чудова і досить безпечна схема капіталовкладення, іменована інвестиціями. На сьогодні цей спосіб не є таким страшним і невідомим, як це було ще 10 років тому, так як практично всі великі підприємства зацікавлені в залученні інвестиційного капіталу. Але така затребуваність і інформаційна освітленість далеко не завжди грає на руку потенційним інвесторам, так як вибрати свідомо прибутковий проект для вкладення фінансових коштів вкрай складно. Ризики в цьому випадку досить великі, так як в разі збитковості підприємства фінанси будуть загублені частково або повністю. Потенційні інвестори повинні чітко усвідомлювати співвідношення розміру можливого прибутку за весь інвестиційний період з рівнем ризиків. Співвідношення виводиться шляхом фінансової аналітики з урахуванням основних і додаткових чинників можливого впливу.
Інвестиції в бізнес в Україні працюють набагато гірше міжнародних, так як на рентабельності будь-якого підприємства негативно позначається нестабільна економічна ситуація як усередині країни, так і на міжнародній арені. Не можна сказати, що ситуація надто пасимістична, але небажання іноземних компаній вкладати капітали в вітчизняні підприємства не може не насторожувати. Більш того, програми інвестицій в Україні та країнах Європи значно відрізняються. В останньому випадку бажаючих вдало вкласти гроші чекають більш привабливі перспективи. Але для цього необхідно вивчити класифікацію ринку за різними сегментами, провести скрупульозну аналітичну роботу в розрізі декількох періодів, порівняти отримані результати за різними показниками і лише після цього приймати остаточне рішення.
ЧИ ВАРТО ЗДІЙСНЮВАТИ ІНВЕСТИЦІЇ В ІНОЗЕМНИЙ БІЗНЕС?
На початковому етапі знайомства з фондовим ринком принцип розміщення інвестицій для громадян може бути незрозумілим. Власне, нічого дивного в цьому немає, так як дана сфера належить до одних і найскладніших, нестабільних і складно прогнозованих. Для початку необхідно визначитися, яка країна є більш сприятливою для розміщення капіталу. Далі варто прийняти рішення щодо того, в якій валюті вкладати гроші, розміщувати їх в одному місці або рівними частинами розподілити на кілька цікавих проектів.
Інвестування в акції працює тільки у випадку, якщо враховані такі аспекти:
- якість;
- прибутковість;
- рівень ризику.
За ідеальних умов ставку можна зробити на один з перерахованих вище параметрів. При бажанні отримати високу прибутковість, варто змиритися з підвищенням рівня ризику. Якщо ж основна мета полягає в мінімізації ризиків, то прямо пропорційно знижується і прибутковість. Щоб зрозуміти, де вигідно інвестувати в акції, доведеться заглибитися у вивчення міжнародної економічної ситуації, а також стану внутрішньої економіки країни, що розглядається для розміщення капіталу. Схеми інвестування для юридичних та фізичних осіб сильно відрізняються, тому для вдалого результату краще звернутися за допомогою до фахівців.
ЧИ МОЖНА УКРАЇНЦЮ МАТИ РАХУНОК У ІНОЗЕМНОМУ БАНКУ?
Незважаючи на те, що Україна територіально знаходиться практично в центрі Європи, це жодним чином не позначається на рівні життя населення і економічній ситуації. Як не сумно, але доводиться визнати, що за 30 років незалежності наша країна вкрай мало просунулася в бік прогресу і фінансового благополуччя громадян. Особливо сильно це кидається в очі при аналітиці зміни курсу долара і євро відносно гривні. Тому цілком природним є той факт, що багато громадян задаються питанням, чи можна відкрити рахунок в банку за кордоном, так як вітчизняні фінансові установи просто не вселяють довіри. Офіційної законодавчої заборони на подібне діяння не існує, але за певних умов необхідно дотримання узаконеної процедури, щоб уникнути кримінального та адміністративного переслідування з боку виконавчих і контролюючих державних органів.
ПРОЦЕДУРА ВІДКРИТТЯ РАХУНКІВ У 2022 РОЦІ
Ті, хто займався вивченням даного питання, знають, що відкрити розрахунковий рахунок за кордоном в іноземному (європейському) банку через інтернет, громадянин України до 2019 року не міг без повідомлення відповідальних органів і отримання від них відповідної ліцензії. Даний документ був гарантією того, що з боку держави не будуть застосовані штрафні санкції та інші заходи переслідування. Здійснити подібну операцію без ліцензії можна було тільки в тому випадку, якщо людина на момент її здійснення фактично знаходиться на території іншої країни і це може бути підтверджено даними міграційної служби. З 2019 року відкриття громадянином України, юридичною особою банківських розрахункових рахунків за кордоном в закордонному банку законом не забороняється, якщо їх дохід отриманий за межами країни.
ЧИ МОЖНА ВІДКРИВАТИ РОЗРАХУНКОВІ РАХУНКИ В ІНОЗЕМНИХ БАНКАХ ГРОМАДЯНАМ УКРАЇНИ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ (ОНЛАЙН)?
Перспектива мати діючий рахунок у фінансовій установі Німеччини, Швейцарії, Кіпру, інших держав досить приваблива. Цікава вона не тільки для людей, які постійно або довго проживають на території інших держав (трудових мігрантів), а й для тих, хто постійно проживає в нашій країні і не планує змінювати місце проживання. У першому випадку це просто зручно, так як дозволяє отримувати заробітну плату, накопичувати кошти, оплачувати необхідні повсякденні витрати, не використовуючи готівку. У другому випадку відкриття розрахункового рахунку в іноземному (європейському) банку для фізичних осіб дарує такі переваги:
- захищеність вкладень від інфляції та девальвації гривні;
- можливість вільного доступу до цікавих іноземних інвестиційних проектів;
- можливість користуватися вигідними банківськими продуктами, що розроблені для європейського фінансового ринку.
Дистанційно (онлайн) відкривати банківські рахунки в іноземних (європейських) банках можуть тільки клієнти, яких цікавлять офшори. Якщо ж мова йде про необхідність стати власником активного розрахункового рахунку для фіксації прибутку від комерційної діяльності, то в більшості випадків необхідна особиста присутність. Відкривати банківський рахунок за кордоном (в банку в Європі) фізичним особам, які працюють там тимчасово або постійно за трудовим договором набагато легше, так як до них практично ніколи не виникає додаткових питань.
НА ПІДСТАВІ ЯКИХ ДОКУМЕНТІВ ІНОЗЕМНІ БАНКИ ВІДКРИВАЮТЬ РАХУНКУ ФІЗИЧНИМ ОСОБАМ?
Саме це питання найбільше хвилює тих, хто серйозно задумується про можливість здійснювати фінансові вклади на території іншої країни, залишаючись при цьому в межах нашої держави. Багато хто впевнений, що дана процедура пов’язана зі значними витратами часу і вимагає надання цілого пакету документів. Насправді все далеко не так складно, адже бюрократизм вітається і процвітає тільки на території країн пострадянського простору.
Якщо звернутися за допомогою в “Адвокатське об’єднання Бачинський та партнери”, відкриття валютного банківського розрахункового рахунку за кордоном (в іноземному банку) для юридичної, фізичної особи (громадянина України) пройде швидко і без особливих труднощів. Для цього потрібно буде надати наступні документи:
- український паспорт;
- закордонний паспорт;
- ідентифікаційний код.
При особистій присутності в відділенні цього може виявитися цілком достатньо, якщо сума вкладу не перевищує максимально допустиму. Розмір останньої може варіюватися в межах від 50 до 10 000 доларів / євро.
Що може знадобитися ДОДАТКОВО?
Щоб зробити активний рахунок фізичній особі, іноземний банк може витребувати додаткову інформацію, але в більшості випадків вона передається в усному порядку і не вимагає спеціального документального підтвердження. Зокрема, представників фінансової установи може зацікавити:
- мета відкриття рахунку;
- походження грошей;
- наявність у власності об’єктів нерухомості, рухомого майна;
- наявність офіційного джерела доходу.
З огляду на все вищесказане, можна переконається, що на питання, чи може українець відкривати рахунок в іноземному банку, відповідь однозначно ствердна. Важливо тільки дотримуватися всіх вимог і не хапатися за першу-ліпшу пропозицію, а уважно вибирати фінансова установа і посередників.
В ЯКОМУ ІНОЗЕМНОМУ БАНКУ КРАЩЕ ВІДКРИВАТИ РОЗРАХУНКОВИЙ РАХУНОК?
На сьогодні найбільш лояльно до клієнтів з нашої країни відносяться фінансові установи Кіпру та Польщі. Якщо приймати рішення робити внесок в цих країнах, операцію цілком можна здійснити дистанційно з мінімальним пакетом документів. У більшості випадків позитивне рішення виноситься практично відразу після звернення. Але слід розуміти, що далеко не кожен іноземний банк є хорошим. У світі є достатня кількість фінансових організацій з не найкращою репутацією.
Тому перед тим, як спокуситися вигідною, на перший погляд, пропозицією, слід упевнитися в репутації та фінансовій стабільності організації. Довіра вкладників та рейтинг на міжнародному фінансовому ринку це дуже важливі ідентифікатори, які допоможуть визначити надійність установи. Інформація про відомі фінансові організації знаходиться у відкритих джерелах, тому вивчити її цілком можна самостійно. Довіряти можна інформації з офіційних порталів.
ЧИ ВАРТО ЗВЕРТАТИСЯ ПО ДОПОМОГУ?
Відкрити валютний рахунок в іноземному (закордонному) банку юридичні та фізичні особи можуть через інтернет самостійно або за допомогою фахівців “Адвокатського об’єднання Бачинський та партнери”. У першому випадку це обійдеться дешевше, але в порівнянні з можливими ризиками така економія точно не буде розумною. Більш того, компетентні фахівці зможуть запропонувати зручну і вигідну інвестиційну схему, яка стає доступною для вкладників європейських фінансових установ.
Якщо клієнти планують вносити платежі з коштів, отриманих на території нашої країни, їм необхідно отримати ліцензію від Національного банку. У цьому питанні юристи також можуть надати необхідне сприяння. Сума щорічних переказів в даному випадку не повинна перевищувати 50 000 доларів. Ці кошти обов’язково повинні бути задекларовані і з них потрібно сплачувати податки. Співробітники нашої компанії не тільки детально проконсультують клієнтів щодо того, чи можна громадянину України відкривати банківські рахунки в іноземних банках за кордоном онлайн, але і допоможуть вибрати фінансова установа з найвигіднішими умовами для вкладу.