Врегулювання трудових відносин

Аудит кадрової документації

            Причин для проведення аудиту кадрової документації може бути безліч: зміна керівника, очікування на перевірку контролюючих органів, підготовка документів до тендерів або здавання в архів тощо. Юристи нашої компанії здійснюють перевірку усієї кадрової документації ( штатного розпису, трудових договорів, наказів тощо) на підставі якої складають звіт та надають рекомендації щодо усунення помилок та недоліків.

Складання трудових договорів/контрактів

Трудовий  договір  як правочин є дещо зарегулюваним за звичайних умов, адже при його складанні сторони не можуть відступити від імперативних норм трудового законодавства. Проте воєнний стан вніс свої корективи. У зв’язку з складністю ведення бізнесу під час війни законодавець вніс зміни та запровадив особливі умови правового регулювання трудових відносин для представників малого та середнього бізнесу. Тепер сторони можуть встановити додаткові форми відповідальності, додаткові підстави для припинення трудового договору, прописати положення NDA тощо. Чітке відображення умов працевлаштування дозволить уникнути конфліктів між працівником та роботодавцем у майбутньому, тому складання тексту договору варто передати у роботу професіоналів.

Розробка цивільно-правових угод

При складанні цивільно–правових договорів потрібно чітко розуміти їх природу та уникати положень, які характеризують трудові відносини. На відмінно від трудового, у цивільно –правовому договорі сторони є рівними, виконавець самостійно організовує процес виконання, самостійно сплачує податки, сторони самостійно визначають розмір винагороди, відповідальність сторін. У випадку допущення помилки, контролюючі органи визнають відносини трудовими та застосують штрафні санкції до бізнесу. Аби уникнути цих ризиків, зверніться за допомогою до професіоналів.

Кадрова документація (посадові інструкції, накази)

            Кадрова документація містять інформацію про особовий склад підприємства, організації чи установи, зафіксованих у заявах про прийняття, звільнення, переведення на іншу роботу, в наказах по особовому складу, контрактах, трудових угодах, особових справах, особових листках з обліку кадрів, трудових книжках. Правильне оформлення такої документації є важливим, адже вона підтверджує відсутність порушень трудових гарантій працівника.

Оформлення змін в роботі в умовах воєнного стану

            Введення воєнного стану внесло свої корективи у регулювання трудових відносин. Спрощений режим регулювання дав ряд переваг для роботодавця – можливість встановлення додаткової відповідальності, додаткових підстав для звільнення, внесення положень про нерозголошення у трудовий договір тощо. Аби правильно скористатися цими нововведеннями та застосувати їх на практиці, звертайтеся до наших юристів.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок