Кримінальне провадження є складним процесом, в якому потерпілий, як особа, щодо якої вчинено злочин, має особливий статус та права. Часто потерпілого називають найменш захищеним учасником кримінального провадження. Забезпечення належного представництва інтересів потерпілого в кримінальному провадженні є вкрай важливим для забезпечення справедливості та захисту його прав.
Правовий статус і права потерпілого у кримінальному провадженні
В кримінальному провадженні потерпілим є або фізична особа, якій злочином завдано фізичної, майнової або моральної шкоди, або юридична особа, якій завдано майнової шкоди. Потерпілий у кримінальному провадженні має такі права: мати представника, знати суть підозри/обвинувачення, заявляти відводи та інші клопотання, подавати докази, скаржитись на дії або бездіяльність слідчого, прокурора, давати пояснення та показання та інші права.
Представництво інтересів потерпілого у кримінальному процесі
Одним із прав потерпілого у кримінальному провадженні є право мати представника, тобто адвоката. Адвокатське обʼєднання «Бачинський та партнери» надає послугу «Представництво інтересів потерпілого у кримінальному провадженні».
Повноваження представника потерпілого в суді
Представник потерпілого в кримінальному провадженні має майже такі ж права, як і сам потерпілий. Так, адвокат допомагатиме потерпілому реалізовувати його права. Зокрема, представник може від імені потерпілого подавати клопотання чи скарги на прокурора, подавати від його імені докази, разом із потерпілим брати участь у судових засіданнях.
Підтвердження повноважень адвоката
Для того, щоб адвокат представляв ваші інтереси потерпілого у кримінальному провадженні, потрібно підписати договір із адвокатським об’єднанням про надання правової допомоги. На підставі такого договору адвокат сформує ордер на надання правничої (правової) допомоги потерпілому. Це буде достатнім підтвердженням повноважень адвоката перед органом досудового розслідування, прокурором, судом.