Реєстрація транспортного засобу громадянами іноземних країн

Залежно від країни, з якої громадянин іноземної країни реєструє транспортний засіб в Україні, можуть бути різні правила та вимоги.

Згідно з чинним законодавством України, іноземці та особи без громадянства, які проживають на території України, можуть зареєструвати свій транспортний засіб на загальних підставах з громадянами України.

Як іноземцю зареєструвати транспортний засіб в Україні

Державна реєстрація транспортного засобу – це здійснення комплексу заходів, пов’язаних з перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, при необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Іноземцям – нерезидентам дозволяється тимчасове ввезення на митну територію України транспортних засобів особистого користування, в разі якщо термін такого користування перевищує більше 2-х місяців, такі транспортні засоби підлягають тимчасовій реєстрації в органах Державтоінспекції на строк до 1-го року.

Транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться нерезидентами на митну територію України, а також паливо, яке міститься в звичайних баках таких транспортних засобів, встановлених заводом-виробником, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від подання документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються громадянами через митний кордон України.

Замовити дзвінок

ВАЖЛИВО! При в’їзді на митну територію України необхідно проінформувати працівників митниці, що транспортний засіб тимчасово ввозиться на територію України для особистого користування, після чого отримати відмітку про тимчасове ввезення. Далі необхідно звернутися в Митницю для отримання Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, який знадобиться для подачі документів до органів Автоінспекції. Національні номерні знаки і документи про реєстрацію (про право власності, користування або розпорядження) транспортних засобів іноземних держав, з яких вони тимчасово ввезені на митну територію України під зобов’язання про зворотне вивезення, здаються на зберігання підрозділів Державтоінспекції.

Консультація юриста

Така вимога є умовою тимчасового обліку транспортних засобів.

Після того як закінчився термін тимчасового ввезення, транспортні засоби вважаються незареєстрованими. Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування, можуть бути оформлені для вільного користування на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Для реєстрації транспортного засобу іноземного громадянина в Україні зазвичай потрібно мати наступні документи:

Документ Примітка / характеристика
1. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу оригінал

* Таке свідоцтво необхідно отримати в митних органах

2. Документ, що підтверджує реєстрацію транспортного засобу в іноземній державі оригінал
3. Довідку з міграційної служби про реєстрацію місця проживання оригінал

* За цією адресою буде реєструватися транспортний засіб

4. Номерні знаки транспортного засобу видані країною, в якій зареєстрований такий транспортний засіб
5. Посвідка на проживання власника транспортного засобу копія
6. Податковий номер (ІПН) власника транспортного засобу копія
7. Довіреність на співробітників компанії Оригінал, завірений нотаріально

Замовити дзвінок

Також слід зазначити, що перед реєстрацією транспортного засобу, його необхідно пройти технічний огляд та отримати страховий поліс ОСЦПВ.

Для отримання більш детальної інформації про процедуру реєстрації транспортного засобу іноземного громадянина в Україні, рекомендуємо звернутися до юристів АО “Бачинський та партнери”.

Aвтор
Ярина Іващишин
Ярина Іващишин
Керівник практики міграційного права

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок