Представництво інтересів свідка

Участь свідка є дуже важливою для справедливого розгляду кримінальної справи, водночас залучення свідка до кримінального провадження завжди є стресовим для самого свідка.

Правовий статус свідка в кримінальному провадженні

Свідок у кримінальному провадженні є одним із учасників, яким може бути будь-яка особа, якій стали відомі обставини та факти, що стосуються кримінального провадження. Свідок має право користуватись правовою допомогою адвоката при його допиті. Рекомендуємо звернутись до адвоката, щоб розуміти як правильно взаємодіяти із правоохоронними органами та знизити усі можливі ризики для свідка в кримінальному провадженні.

Свідок у кримінальному провадженні

У кримінальному провадженні свідок відіграє значну роль, оскільки його показання можуть стати вирішальними для встановлення обставин. Однак, для свідка допит може стати страшливим досвідом, особливо якщо він стикається з загрозами або спробами впливу з боку злочинців або правоохоронних органів. Щоб уникнути стресу та можливих негативних наслідків найкраще отримати супровід адвоката при допиті.

Права та обов’язки свідка у кримінальному провадженні

В кримінальному провадженні свідок має наступні права: знати в якому кримінальному провадженні він допитується, користуватись правовою допомогою адвоката, перекладача, ознайомлюватися із протоколом допиту, клопотати про забезпечення власної безпеки тощо. Водночас, свідок у кримінальному провадженні має також і обов’язки, зокрема прибувати за викликом слідчого, прокурора, давати правдиві показання, а також не розголошувати відомості кримінального провадження.

Варто також пам’ятати, що за відмову від показань або завідомо неправдиві показання свідок несе кримінальну відповідальність.

Представництво неповнолітнього свідка при його допиті

Неповнолітні свідки у кримінальному провадженні потребують особливої підтримки під час допиту. Закон передбачає можливість представництва неповнолітнього свідка адвокатом. Основна мета представництва неповнолітнього свідка – забезпечити захист його прав і інтересів, забезпечити комфортні умови при допиті та уникнути можливого стресу та психологічного травмування.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок