Реєстрація кримінального провадження

Ніхто не застрахований від ситуації, у якій ви станете свідком злочину чи навіть потерпілим від злочину. У будь-якому випадку, постане питання про те, як правильно ініціювати питання про реєстрацію кримінального провадження. Основним правовим актом, який регулює порядок реєстрації кримінального провадження є Кримінальний процесуальний кодекс України, а також Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення.

Порядок реєстрації кримінального провадження

Сьогодні в Україні діє наступний порядок реєстрації кримінального провадження.

Підставою для реєстрації кримінального провадження є повідомлення про вчинення кримінального правопорушення або заява про вчинення кримінального правопорушення. В повідомленні чи заяві про вчинення кримінального правопорушення необхідно найбільш повно та вичерпно описати всі обставини злочину, який мав місце. Якщо сумніваєтесь у змісті заяви чи повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, зверніться за допомогою до адвоката. Після реєстрації вашої заяви про вчинення кримінального правопорушення, у слідчого буде 24 години для того щоб внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Ще протягом 24 годин з моменту реєстрації кримінального провадження вам мають надати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, який і буде підтвердженням реєстрації кримінального провадження.

Підслідність

Визначити підслідність означає визначити який конкретно правоохоронний орган буде здійснювати досудове розслідування кримінального правопорушення. За загальним правилом, більшість кримінальних правопорушень підслідні Національній поліції України. Залежно від певних факторів, зокрема конкретного кримінального правопорушення, розміру предмета або субʼєкта кримінального правопорушення, таке може бути підслідне національному антикорупційному бюро розслідувань, державному бюро розслідувань, бюро економічної безпеки.

Досудове розслідування

Після реєстрації кримінального правопорушення починається досудове розслідування кримінального правопорушення. Орган досудового розслідування вчиняє слідчі (розшукові) дії для встановлення всіх обставин злочину, для прикладу допити, обшуки, слідчі експерименти або навіть негласні слідчі (розшукові) дії. Про факт проведення слідчих (розшукових) дій ви будете повідомлятися лише якщо набудете статус потерпілого у такому кримінальному провадженні.

Замовити дзвінок

Як діяти якщо кримінальне провадження не зареєстроване?

Якщо вам не надали Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань і ви не впевнені, що кримінальне провадження зареєстроване, то адвокатське обʼєднання «Бачинський та партнери» готове надати якісну правову допомогу для вирішення цього питання. Так, адвокат звернеться із адвокатським запитом щоб встановити чи було зареєстроване кримінальне провадження за вашою заявою. У випадку якщо кримінальне провадження не зареєстроване, адвокат подасть скаргу на бездіяльність слідчого.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок