Скасування арешту на майно в кримінальному провадженні
Арешт майна в кримінальному провадженні – це захід забезпечення кримінального провадження, який полягає в тимчасовому позбавленні права користуватись, володіти та розпоряджатись майном. Такий захід в кримінальному провадженні, зрозуміло, є тимчасовим, тобто діє до моменту його скасування. А тому, якщо вам потрібна допомога у скасуванні арешту на майно, звертайтесь за кваліфікованою правовою допомогою АО «Бачинський та партнери».
Порядок скасування арешту, накладеного на майно
Для скасування арешту на майно в кримінальному провадженні потрібно подати відповідне клопотання слідчому судді або суду. З клопотанням про скасування арешту на майно можете звернутися або ви особисто або ваш захисник/представник. Суд розгляне клопотання та вирішить питання про скасування арешту на майно протягом 3 днів з моменту подачі клопотання.
Підстави для скасування арешту на майно
Арешт на майно може бути скасований, якщо відпали підстави для застосування арешту на майно або якщо його застосування є необґрунтованим. Підставами для скасування арешту на майно є ухвала слідчого судді або суду, постанова прокурора про закриття кримінального провадження або ж судове рішення (вирок).
Заява про скасування арешту на майно
Заява про скасування арешту на майно має мітити інформацію про особу, яка звертається із такою заявою, про майно, на яке накладено арешт та обґрунтування необхідності скасування арешту на майно. Найкраще, якщо заяву про скасування арешту на майно підготує адвокат, який має досвід участі у кримінальних провадженнях.
Скасування арешту на майно на стадії досудового розслідування
Для скасування арешту на майно не обов’язково очікувати завершення кримінального провадження чи очікувати поки розпочнеться стадія судового розгляду. Так, подати клопотання про скасування арешту на майно можна і на стадії досудового розслідування. У такому випадку клопотання про скасування арешту на майно буде розглядати слідчий суддя.