Отримання дозволу в Антимонопольному комітеті на концентрацію

Отримання дозволу в Антимонопольному комітеті на концентрацію

Перелік дій, які містять ознаки концентрації, закріплений в ст.22 закону №2210-III «Про захист економічної конкуренції» від 11.01.2001 року. Поняття «економічна концентрація» тлумачиться в законодавстві як процес об’єднання суб’єктів господарювання та ринкових активів, внаслідок чого відбувається монополізація товарних ринків.

Оскільки до концентрації призводять угоди M&A, то після укладення подібних угод в ряді випадків необхідно пройти процедуру узгодження дій в Антимонопольному комітеті України (АМКУ), а за умови перевищення встановлених у ст.24 закону №2210-III порогів – отримати дозвіл на концентрацію. Якщо законодавством передбачається обов’язковість отримання дозволу на концентрацію в АМКУ, але такий дозвіл не був отриманий, на бізнес-суб’єкт накладаються санкції у вигляді штрафів. При цьому розмір штрафів сягає десятків мільйонів гривень.

В перелік послуг з супроводу угод злиття та поглинання нашого адвокатського об’єднання входить:

  • отримання попередніх висновків від АМКУ стосовно необхідності чи відсутності необхідності одержання дозволу на концентрацію/ стосовно можливості надання дозволу або відмови в його наданні;
  • подання заяви разом з пакетом документів та отримання дозволу на концентрацію від АМКУ.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок