Інвестування в діючий бізнес – це водночас перспективна та ризикована справа. Деколи продавці використовують методики так званої «передпродажної підготовки бізнесу». Для покупця створюється підроблена картина з добрими фінансовими показниками. Крім того, мають місце приховані порушення законодавчих вимог у сфері корпоративного, антимонопольного, договірного права, інтелектуальної власності (так званих нематеріальних активів).
Наша команда пропонує ефективний алгоритм мінімізації ризиків для покупця бізнесу та створення передумов для отримання максимальної вигоди, що включає наступні кроки: незалежну оцінку вартості бізнесу → повний супровід угоди з поглинання всього бізнесу чи інвестицій в частку → структурування інвестиційної угоди → за потреби отримання дозволу на концентрацію в Антимонопольному комітеті України.
При структуруванні інвестиційної угоди з купівлі бізнесу прораховуються та скорочуються податкові ризики, за потреби – продумується холдингова структура, розв’язується питання, на кого краще оформити бізнес/ частину придбаних активів.
При оцінці вартості бізнесу враховуються різні критерії: капіталізація (наявність нерухомості, власних виробничих засобів), тривалість діяльності на ринку, динаміка розвитку бізнесу (обороти, динаміка прибутковості останні роки), EBIDTA, стабільність в роботі, команда, контрагенти, перспективи розвитку таке інше.
З метою оцінки бізнесу застосовується такий засіб, як фінансовий Due Diligence. За його результатами складається звіт, де містяться наступні показники:
- EBITDA (Earnings before interest, taxes, depreciation and amortization);
- чистий оборотний капітал (Net Working Capital, NWC);
- чистий борг (Net Debt);
- вільний грошовий потік (Free Cash Flow, FCF).