Запрошення в Україну та в’їзд в Україну для громадян Росії

Війна на Сході України помітно вплинула на безвізові подорожі між нашою державою і Російською Федерацією. Ще у далекому 1997 році між урядами країн було підписано угоду про безвізові поїздки їх громадян. До 1 березня 2015 року серед документів, на підставі яких здійснювався в’їзд громадян Російської Федерації на українську територію, був внутрішній паспорт або свідоцтво про народження (для дітей віком до 14 років). Втім, ці документи було виключено з переліку, у зв’язку з напруженою геополітичною ситуацією між країнами. 

Безвізовий режим між країнами все ще існує, але перелік документів, які дають право в’їзду на територію України, було значно звужено.

Сьогодні документами, які дозволяють громадянам Росії в’їжджати в Україну, є:

  • закордонний паспорт (офіційна назва – паспорт гражданина Российской Федерации, удостоверяющий личность гражданина Российской Федерации за пределами Российской Федерации);
  • дипломатичний паспорт;
  • службовий паспорт;
  • паспорт моряка;
  • льотне свідоцтво;
  • свідоцтво на в’їзд у Російську Федерацію (виключно для повернення у Російську Федерацію).

Більше того, з початку 2014 року українські прикордонники з особливою увагою перевіряють законність в’їзду громадян Росії, а особливо чоловіків у віці від 16 до 60  років. 

Під час перетину державного кордону працівники прикордонної служби можуть вимагають документальне підтвердження поважної причини для в’їзду на українську територію. Наприклад, наявність родинних зв’язків, візит у зв’язку з захворюванням чи смертю близьких родичів, представлення належним чином засвідчених оригіналів запрошень від фізичних  чи юридичних осіб. 

При цьому, такі вимоги, встановлені у службових документах Адміністрації прикордонної служби,  а тому відсутні у вільному доступі. Такі заходи безпеки у боротьбі з сепаратизмом і тероризмом за сучасних складних військово-політичних умов, які існують в Україні,  є закономірними та зрозумілими. 

Однак, що робити законослухняним громадянам, які їдуть в Україну, скажімо, з метою подальшого оформлення посвідки на проживання, чи просто в гості до родичів чи друзів? 

На кордоні постає проблема у тому, щоб довести законність подальшого перебування в Україні. Єдиний вихід – це пред’явлення запрошення для громадян Російської Федерації. 

Втім, є юридичний нюанс. Адже згідно українського законодавства виготовлення “класичних” запрошень можливе виключно для тих іноземців, які є громадянами держав, у яких діє візовий режим з Україною. Як тоді діяти громадянам Росії, з якою все ще існує безвізовий режим?

Адвокатське об’єднання “Бачинський та партнери” готове допомогти Вам у цьому питанні.

Запрошення для громадян Росії

Ми надаємо послуги з підготовки спеціального гарантійного листа-запрошення для громадян Російської Федерації. Як демонструє практика, такі документи уже неодноразово допомагали іноземцям при перетині кордону підтвердити законність в’їзду та  перебування на території України листом приймаюча сторона підтверджує, що перебування іноземця в Україні матиме законні підстави, та зобов’язується взяти на себе можливі витрати, пов’язані з перебуванням та виїздом з України запрошеної особи. У разі виникнення непорозумінь при перетині іноземцем кордону українські прикордонники можуть напряму зателефонувати особі, яка запрошує іноземця, для отримання додаткового підтвердження.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок