Нові зміни Уряду у реєстрації прав на нерухомість

Уряд виклав у новій редакції  Порядок державної реєстрації речових прав на нерухомість  своєю Постановою №553 від 23 серпня 2016 року.  Нові положення, зокрема, визначають чіткий перелік випадків, коли заява може бути подана у електронній формі (п. 30). Як і було раніше, в електронній формі може бути подано заяву про реєстрацію припинення іпотеки державним виконавцем, якщо нерухоме майно (предмет іпотеки) було придбано з торгів. Також в електронному вигляді подається заява у випадку державної реєстрації обтяження; речових прав, похідних від права власності (крім іпотеки) та у разі реєстрації права власності на нерухомість (індивідуально визначений об’єкт), яку збудовано за рахунок залучення коштів ФО та ЮО. Тобто тепер таким правом наділені забудовники на первинному ринку при використанні відповідних схем продажу.

При реєстрації права власності на новозбудований об’єкт не вимагатиметься документ, що засвідчує його прийняття в експлуатацію. За наданою від заявника інформацією про реєстраційний номер цього документу, реєстратор самостійно перевіряє наявність реєстрації у Єдиному реєстрі документів.

Система має запрацювати у двомісячний трок, який виділено Мін’юсту та Мінрегіонбуду для налагодження інформаційної взаємодії між Реєстром речових прав на нерухомість та Єдиним реєстром документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок