Президент підписав закон, яким вносяться зміни до КК і КПК України

Сьогодні Президент підписав Закон, яким передбачаються зміни до кримінального процесуального законодавства, зокрема щодо положень, які регулюють застосування арешту.

Планується введення нового учасника кримінального провадження, а саме – третьої особи, щодо майна якої ставиться питання про арешт. Такою особою може бути будь-яка фізична, юридична особа. Такого статусу особа набуває з моменту звернення прокурором до суду з клопотанням про застосування арешту.

Закон передбачає п’ять випадків, коли допускається накладення арешту, а саме для збереження речових доказів, забезпечення спеціальної конфіскації, конфіскації як виду покарання чи заходу кримінально-правового характеру, для забезпечення цивільного позову у рамках кримінального провадження, а також, щоб стягнути з юридичної особи отриману неправомірну вигоду. Застосування арешту в кожному з цих випадків врегульовано окремо.

Також змінюється строк, протягом якого після тимчасового вилучення майна прокурор може звернутись з клопотанням про накладення арешту. Передбачається строк 48 годин замість «не пізніше наступного дня» як було досі.

Прийнятим законом внесено зміни до кримінального закону в контексті спеціальної конфіскації. Статтю 96-1 КК доповнено положенням про те, що спеціальна конфіскація застосовується до майна особи, щодо якої призначено покарання не менш як 4 роки позбавлення волі за певний перелік злочинів, визначений у цій статті, або за злочини, які вчинено злочинною організацією, особами ОДВ та ОМС з отриманням економічної вигоди, та до третіх осіб, у випадках визначених КК України.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок