Пропонується надати народним депутатам право ознайомлюватись з матеріалами досудового розслідування у кримінальному процесі

В парламенті зареєстровано законопроект №2520а, яким пропонується внести зміни до кримінального процесуального законодавства України. Народний депутат Геннадій Кривошея ініціює надання народним депутатам права отримувати інформацію та ознайомлюватись з матеріалами справи на стадії досудового слідства.

Автор законопроекту вважає, що слідчий чи прокурор за клопотанням народного депутата України зобов’язаний надати йому матеріали досудового розслідування для ознайомлення. Додатково вносяться зміни до положення, що регулює відкриття матеріалів досудового розслідування іншій стороні при закінченні досудового розслідування, і зазначається, що народному депутату України має бути надано достатній час для ознайомлення з такими матеріалами.

Пропонується внести доповнення до розуміння змісту принципу публічності у кримінальному процесі і право депутата на звернення щодо отримання інформації щодо досудового розслідування закріпити як елемент принципу публічності. Крім того, як випливає зі статті 221 КПК України, депутат у разі прийняття цієї законодавчої ініціативи саме для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження повинен буде писати клопотання, а не депутатське звернення.

В пояснювальній записці зазначається, що прийняття цього закону суттєво зменшить рівень зловживань у кримінальному провадженні та збільшить прозорість його перебігу.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок