З 1 вересня набуває чинності закон про зростання акцизів на пальне. Хоча він запроваджуватиметься протягом 4 років, але перший етап починається вже зараз і триватиме до 1 січня.
Це буде причиною підвищення цін на пальне, а також спричинить інші зміни, в першу чергу – збільшення ціни на вантажоперевезення.
Підвищення акцизів на паливо
Поправки до Податкового кодексу вносять для того, щоб наблизити акциз на паливо до європейського рівня.
18 липня було ухвалено новий законопроект, який передбачає підвищення акцизного податку на пальне. Раніше Верховна рада розблокувала підписання закону, бо потрібно було запровадити зміни відповідно до співпраці з Євросоюзом.
Саме підвищення акцизів буде поетапним протягом 4 років, але розпочнеться воно у вересні цього року.
1 вересня встановлюють такі акцизні податки:
- 242,6 євро за 1 куб бензину;
- 177,6 євро за 1 куб дизельного палива;
- 148 євро за 1 куб скрапленого газу;
- 184,08 євро за 1 куб моторного альтернативного палива.
Як зростуть ціни на АЗС у вересні?
Прогнозується, що мінімальне зростання цін на пальне в АЗС до кінця 2024 року зростуть на 1,5-2 грн на літр:
- до 57,42 за літр бензину;
- до 55,58 за літр дизельного палива.
Проте Національний банк України припускає, що ціни на паливо до кінця року зростуть більше, ніж на 9% від сьогоднішньої суми.
Як подорожчання палива вплине на інші ціни?
У самому законі передбачено також, що збільшаться акцизи на проміжні продукти. Сьогодні ставка становить 8,42 грн і зросте вона до 12,23 грн за 1 літр, але ці зміни почнуть діяти з 1 грудня.
Зростання акцизного податку на паливо понесе за собою зростання й інших цін. Насамперед це стосується вартості перевезень – вантажоперевезень і пасажироперевезень з різних сфер. Крім того, експерти вважають, що зміна вартості палива стане причиною зростання ціни на інші послуги та товари.