Due diligence (юридичний аудит)

Юридичний аудит  відрізняється від фінансового аудиту. Якщо фінансовий аудит потребує спеціального фахівця – аудитора, що має відповідний сертифікат і висновки аудитора є офіційним документом, що може бути представлений у відповідні органи. У той час як due diligence по своїй суті просто є юридичним аналізом всієї діяльності підприємства або юридичним аналізом певних сфер діяльності товариства чи окремих юридичних договорів.

 

Юридичний аудит

Юридичний аудит зазвичай завершується письмовим деталізованим юридичним висновком, у якому описуються недоліки, виявлені в процесі юридичного аналізу діяльності підприємства та шляхи вирішення. Це, так би мовити, не просто юридичний аналіз, а глибоке юридичне вивчення діяльності з ознайомленням з документацією підприємства. Оскільки due diligence не є стандартизованою послугою, то у різних юридичних компаніях може бути різний формат таких юридичних висновків та різноманітний зміст, головне, щоб висновки були чіткими та з певними рекомендаціями.
Часто виникають такі ситуації, що внаслідок юридичного аудиту не виявлено серйозних порушень. Тоді інколи юристи йдуть на “хитрість” і, щоб продемонструвати скільки було пророблено роботи вказують на якісь дрібні помилки у веденні документації, які насправді є несуттєвими та не можуть спричинити будь-яких юридичних наслідків, а їх усунення може спричинити більше клопотів, ніж залишення в тому стані, в якому все було. Вважаємо, що перш за все зміст (результат), а тоді форма.
Due diligence рекомендуємо проводити разом із фінансовим аудитом для того, щоб підняти якість обох і бути впевненим у тому, що підприємство не буде мати в майбутньому серйозних проблем.
Крім планових юридичних аудитів ще рекомендуємо провести у випадках, коли у власників виникають сумніви стосовно добросовісності роботи менеджменту (директора), майже обов’язковим вважаємо проведення due diligence у випадку купівлі корпоративних прав (бізнесу).
Для проведення юридичного аудиту (due diligence), телефонуйте:

адвокат Тарас Володимирович Бачинський, моб. (096) 0020100; 050 431 70 84

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок