Внесення змін до статутних документів та супровід при здійсненні інших реєстраційних дій

Розробка, аналіз та внесення змін до установчих документів

Для здійснення господарської діяльності, регламентації основних принципів і форм корпоративного управління розробляються установчі документи, які затверджуються засновниками і потім реєструються органами державної влади.

Оскільки установчі документи є основою, вони мають містити певні обов’язкові відомості, зокрема, про вид товариства, склад і компетенцію органів товариства,  порядок вступу та виходу учасників тощо. Проте це не заважає власникам внести додаткове регулювання діяльності, якщо це відповідає потребам бізнесу та не суперечить законодавству.

Юристи АО “Бачинський та партнери” допоможуть Вам із розробкою та внесенням змін до установчих документів аби вони відповідали потребам Вашого бізнесу та працювали для Вас.

Зміна директора

Зміна директора – це процедура, за якою учасники товариства приймають рішення звільнити з посади минулого директора та призначити нового, яка супроводжується реєстрацією змін у реєстратора. Таке рішення приймається більшістю голосів від усіх учасників товариства, якщо інше не передбачене Статутом.

Окрім складання і засвідчення рішення (протоколу), подачі заявки реєстратору, при зміні директора також потрібно правильно оформити внутрішню кадрову документацію, провести остаточний розрахунок тощо.  Аби не допустити помилок, звертайтеся до нас за допомогою!.

 

Збільшення статутного капіталу

Статутний капітал – фінансова основа компанії, за рахунок якої покриваються витрати та зобов’язання. Згідно чинного законодавства, збільшення статутного капіталу товариства може відбуватися як за рахунок додаткових вкладів учасників підприємства чи третіх осіб (грошових коштів, як у національній, так і у іноземній валюті; рухомого та нерухомого майна; майнових прав, в тому числі майнові права на об‘єкти інтелектуальної власності тощо) так і без додаткових вкладів (за рахунок нерозприділеного прибутку, взаємозарахування вимог).

Консультація юриста

Спосіб збільшення статутного капіталу обирається у кожній ситуації індивідуально, шляхом ретельної юридичної оцінки.

Збільшення статутного капіталу – це корисний інструмент, який може допомогти компанії в досягненні своїх цілей. Однак це складний процес, який вимагає дотримання великої кількість вимог. Якщо ви розглядаєте можливість збільшення статутного капіталу вашого ТОВ, то вам слід звернутися за консультацією до професіоналів.

Продаж частки учасника

            Відчужити частку у статутному капіталі учасник може як іншому учаснику, так і третій особі. Для цього сторони укладають договір купівлі – продажу корпоративних прав, умови якого варіюються залежно від домовленості сторін, переданих активів, обставин продажу.

В рамках супроводу процедури продажу юристи нашої команди оцінять можливі ризики операції, податкове навантаження на сторін та підготують пакет усіх необхідних документів.

Вихід учасника з Товариства

Процедура виходу учасника з товариства відрізняється залежно від розміру його частки, додаткових обмежень, які можуть бути прописані в установчих документах, корпоративних договорах. Очевидно, що вихід одного з учасників з ТОВ не завжди може сподобатися іншим учасникам, адже мова іде про повернення учаснику частки у грошовій формі, зменшення оборотних коштів, відсутність майбутніх додаткових вкладів від партнера тощо. Для попередження конфліктів і правильного виконання процедури радимо звертатися до професійних юристів.       

Виплата дивідендів

Вивести кошти з компанії не так легко, як наприклад, з ФОП. Для цього власники мають прийняти спільне рішення про виплату дивідендів, строки виплати, суму, оподаткувати такий дохід і тільки після цього вільно розпоряджатися отриманою сумою. Правила виплати дивідендів визначаються як на законодавчому рівні, так і в установчих документах.    Аби не допустити помилки, що призведе до конфлікту з учасниками чи контролюючими органами, звертайтеся за юридичним супроводом до нашої компанії.

Зміна адреси

Не завжди адреса реєстрації компанії збігається з її фактичним місцезнаходженням. Це може призвести до ряду казусів, адже за адресою, яка вказана у реєстрах, з компанією контактують контролюючі органи, контрагенти. Тому важливо підтримувати цю інформацію в актуальному стані та мати постійний доступ до поштової скриньки за такою адресою.

Змінити адреси не складе труднощів, адже для цього директору достатньо лише подати заявку реєстратору, якщо установчими документами не передбачено прийняття рішення учасниками та внесення змін до Статуту.

 

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок