Подання до Європейського суду з прав людини

Якщо вас цікавить питання коли громадянин України має право звертатися за захистом до європейського суду з прав людини, то ця стаття буде цікавою.

Яких вимог треба дотримуватись при зверненні до Європейського суду з прав людини?

Існує кілька умов для звернення до Європейського суду з прав людини, а саме:

  • Одне із прав, гарантованих Конвенцією має бути порушене державою або державними органами.
  • Потрібно використати усі засоби національного захисту, іншими словами, спершу потрібно пройти усі судові інстанції в Україні, а тоді вже звертатись до ЄСПЛ.
  • Додержання строку для звернення до ЄСПЛ. Звернутись до ЄСПЛ можна протягом 4 місяців із дня винесення остаточного судового рішення на національному рівні.

Порядок звернення до Євросуду з прав людини

Для звернення до ЄСПЛ потрібно підготувати заяву та надіслати її на адресу суду. Скільки коштує звернення до ЄСПЛ? Насправді, звернення до Європейського суду з прав людини є безкоштовним, не потрібно сплачувати жодних платежів чи зборів. Цікаво розуміти, що подати заяву до Європейського суду з прав людини можете або ви особисто, або ваш представник. Першу заяву до ЄСПЛ можна викласти українською мовою.

Заява до Європейського суду з прав людини

Заява до ЄСПЛ заповнюється на спеціальному бланку, який можна завантажити із офіційного сайту ЄСПЛ. Заява до ЄСПЛ мітить такі відомості: про особу заявника, про представника (за наявності), про факти порушення прав, обґрунтування порушення державою конкретних статей Конвенції та інші. До заяви потрібно додати копії підтверджуючих документів у хронологічному порядку.

Подача скарги до Європейського суду з прав людини

Після того, як заява до ЄСПЛ підготовлена, потрібно її подати безпосередньо до Європейського суду з прав людини та очікувати подальшої інформації від суду. Насправді до ЄСПЛ звертається доволі багато осіб, тому поки ЄСПЛ надасть відповідь про прийнятність заяви може пройти чимало часу. Вже на наступних стадіях, якщо ЄСПЛ вирішить заву прийнятною, комунікація буде вестись англійською або французькою мовою, а участь юриста буде обов’язковою.

Супровід заяви до ЄСПЛ

Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» надає повний супровід при подачі заяви до ЄСПЛ. Ми проаналізуємо вашу справу, виявимо які порушення ваших прав мають місце, підготуємо заяву та будемо вести всю комунікацію із судом.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок