Нові способи вчасної виплати зарплати

Із 3 квітня у Верховній Раді перебуває законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати», згідно якого висунуто ряд пропозицій щодо того, як покращити систему виплати зарплат в Україні.

Автор законопроекту пропонує внести до чинного законодавства такі поправки:

1)   Кодекс законів про працю доповнити новою статтею 115-1, про наслідки порушення термінів виплати зарплати; у випадку, якщо були порушені встановлені законом чи колективним договором строки виплати зарплати, то роботодавець повинен сплатити працівнику компенсацію у сумі подвійної облікової ставки НБУ у розрахунку на рік за кожен день такої затримки, починаючи з наступного дня після закінчення встановлених термінів виплати зарплати, включаючи день її фактичної виплати.

Аналогічну за змістом статтю пропонується внести і до Закону України «Про оплату праці».

2) Також зміни стосуються і ст. 175 Кримінального кодексу  України, яка встановлює кримінальну відповідальність за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат. Зокрема, пропонується криміналізувати безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати, якщо таке діяння вчинено повторно протягом одного календарного року.

Згідно законопроекту, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до моменту складання обвинувального акту нею здійснено виплату заборгованості з заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам у повному обсязі, а також встановленого законом відшкодування за шкоду, завдану такою невиплатою або затримкою виплат.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок