Зміни до положень, що регулюють діяльність прокуратури

12 травня в Голосі України опубліковано закон, який вносить ряд змін до діючих законодавчих положень про діяльність прокуратури.

Згідно з нововведеннями для призначення на посаду Генпрокурора України потрібно серед іншого мати вищу освіту та стаж роботи в галузі права 5 років. Раніше для цього необхідно було мати стаж роботи у галузі права не менше 10 років та обов’язково юридичну освіту.

Окрім цього, щоб стати прокурором регіональної прокуратури відповідно до цих змін не потрібно мати стаж роботи в органах прокуратури, достатньо стажу роботи в галузі права 3 роки.

Також постановою вносяться зміни до перехідних положень КПК стосовно передачі слідчими прокуратури справ до Державного бюро розслідувань. Раніше встановлювався тримісячний строк для цього, який мав обчислюватись з моменту введення в дію положень про розслідування певного ряду кримінальних проваджень органами ДБР. Відтепер слідчі органів прокуратури продовжуватимуть здійснювати розслідування до моменту його завершення, але не більше двох років.

Ми вам
зателефонуємо