Взаємодія з контролюючими органами під час проведення планових та позапланових перевірок

Цілі перевірок та повноваження перевіряючих організацій

Планова податкова перевірка, аудит, ревізія контролюючими органами — головний біль навіть для тих підприємців, які ведуть справи відкрито, дотримуючись законодавства. Проблему становлять заплутані правила документообігу, регулярна зміна форм, а також упередженість або навмисна прискіпливість. У банальній невеликій помилці представники комісії можуть побачити зловживання або навмисне порушення закону. І навіть якщо з боку візитерів все відбувається законно, наслідки є неминучими.

Юрист, якому можна доручити підготовку до перевірки підприємства та контроль за дотриманням процедури під час її проведення, заощадить підприємцю з України час, нерви та гроші, — він попередньо перевірить чи оформить документи та упорядкує їх, за журналом обліку та реєстрації розрахує, коли можна чекати контролюючі органи і які саме сфери та дії можуть перевірятися (господарська діяльність учасника ринку, податкові звіти, документальне оформлення працівників, дотримання щодо персоналу закону про працю), складе опис вилученого та документально підтвердить факти, що цікавлять інспекторів, заздалегідь розповість підприємцю, як зустрічати і поводитися при плановій та позаплановій інспекції малого бізнесу та розробить алгоритм апеляцій. Сама присутність грамотного адвоката під час роботи зв’яже руки несумлінним перевіряльникам, запобігатиме спробам махінацій з будь-якими цілями.

Ризики підприємця під час проведення контролю

Наглядові та контролюючі органи мають досить широкі повноваження. Навіть невеликі виявлені під час огляду порушення, які нібито становлять для когось небезпеку, можуть призвести до зупинення діяльності підприємства. Ще більше проблем може спричинити вивчення документів. Комісії різних структур мають право:

  • виписати штраф або документальні розпорядження, що тягнуть за собою фінансові витрати;
  • відкликати чи призупинити дію ліцензії на діяльність;
  • ініціювати додаткові розгляди, порушити адміністративні чи кримінальні справи.

Власник при цьому зазнає матеріальних або репутаційних втрат. Навіть непряма згадка про будь-які проблеми із законом може позбавити перспективних контрактів на ринку, довіри партнерів. Великі компанії для таких випадків утримують юристів у штаті. Невеликим підприємствам вигідніше залучати юриста періодично. Співробітники адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери» (Україна) готові комплексно курирувати справи організації та терміново підключатися до роботи, якщо інспекція нагрянула раптово, у кожному з випадків відстоювати права свого клієнта.

Допомога юриста з підготовки до візиту та під час аудиту

Заздалегідь підготувати відносини підприємства до перевірки простіше і вигідніше, ніж на ходу орієнтуватися на претензії з боку перевіряючих органів. Досвідчені фахівці з трудового, міграційного, податкового права, які мають останніми формами та інструментами, перевірять стан справ, виправлять виявлені недоліки. Вони ж зупинять свавілля, якщо у діях комісії будуть порушення — це дозволить уникнути оформлених незаконних штрафів та навіть вимагань.

Фахівець може взяти на себе підготовку персоналу підприємств до таких заходів. Він забезпечить проведення разового чи регулярного інструктажу з приводу дій під час перевірок податковими службами або інспекцією з праці, розповість про правила, як заповнювати журнал обліку підзвітних коштів на підприємстві та детально пояснить будь-який закон, який належить до компетенції відповідальної особи. Після таких інтенсивів персонал чітко уявлятиме, які дії на нього чекають і як скоротити можливі негативні наслідки для себе та керівництва. У майбутньому колектив зможе обходитися самотужки, працюючи за наміченим фахівцем планом, хоча знову звернутися до експерта можна буде будь-якої миті.

При вилученні документів, адвокат виключить фальсифікації й у реальному часі підкаже відповідальним особам, що вони мають робити, де ревізори перевищують повноваження. Якщо ж під час інспекцій буде виявлено реальні недоліки, адвокат допоможе швидко подати апеляцію або скоротити розмір санкцій, усунути недоліки та добитися термінового проведення повторної перевірки для скасування обмежень. Велика кількість відгуків та досвід багаторічної співпраці з представниками малого та середнього бізнесу регіону доводять актуальність послуг нашої компанії. Позапланові чи планові візити ревізорів та податкової більше не будуть кошмаром для бізнесмена.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок