Підготовка відповідей на запити правоохоронців, ухвали суду про тимчасовий доступ до речей та документів

Як потрібно відповідати на запит правоохоронних органів про надання інформації?

Взаємодія з правоохоронними органами є важливим аспектом для багатьох компаній. Якщо ви отримали запит слідчого або прокурора про надання інформації потрібно розуміти що таке запит правоохоронного органу та заручитись правовою допомогою адвоката, який знає усі тонкощі підготовки відповіді на запит національної поліції. Далі ми викладемо основні моменти, які стосуються відповідей на запити поліції.

Правові підстави на запит про надання інформації

Відповідно до Кримінального процесуального кодексу України звернення правоохоронних органів із запитами до підприємств, установ чи організації є одним із способів збирання доказів у кримінальному провадженні. Відповідно, для того щоб направити компанії запит поліції про надання інформації, достатньо щоб було зареєстроване кримінальне провадження і у слідчого або прокурора було достатньо підстав вважати, що ви володієте певною інформацією та/або документами, які мають значення для з’ясування обставин справи.

Хто має право подати запит

В межах певного зареєстрованого кримінального провадження, ви можете отримати запит слідчого або прокурора, а так само запит захисника (адвоката). Звернутися із запитом правоохоронних органів може не лише поліція та прокуратура, а крім цього також державне бюро розслідувань, національне антикорупційне бюро, бюро економічної безпеки, служба безпеки України. Це залежить від того, який правоохоронний орган здійснює або здійснював досудове розслідування.

Відповідальність за ігнорування або відмову надати інформацію

Фінансова відповідальність за ігнорування або відмову надати інформацію на запит правоохоронних органів наразі відсутня. Водночас, якщо ви не будете надавати інформацію чи документи на запит, то до вашої компанії можуть бути застосовані тимчасові доступи до речей, документів або обшуки.

Складання відповідей на запити правоохоронних та інших контролюючих органів

Щоб підготувати відповідь на запит національної поліції чи іншого правоохоронного органу потрібно спершу зрозуміти який обсяг документів, інформації які запитуються, визначити чи наявні у вас усі запитувані документи, проаналізувати ризик для вас як для компанії надання запитуваних документів. Звісно, якнайкраще у таких справах звернутись до досвідченого адвоката. Звертайтесь в адвокатське обʼєднання «Бачинський та партнери» для отримання послуги «Відповідь на запит правоохоронних органів».

Документи для відповіді на запит прокуратури або іншого правоохоронного органу

Щоб скласти відповідь на запит слідчого про надання інформації та або документів, вам потрібні лише ті документи, які запитуються правоохоронними органами. Щоб адвокат надав допомогу у підготовці відповіді на запит поліції, йому достатньо самого запиту та запитуваних документів, додаткових документів надавати не потрібно.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок