Адміністративна відповідальність за керування транспортним засобом у стані сп’яніння

Керування транспортним засобом в нетверезому стані є поширеним правопорушенням серед водіїв, за яке передбачена доволі серйозна відповідальність.

Тож, давайте розберемось з процедурою встановлення факту алкогольного сп’яніння працівниками поліції і правами та обов’язками особи, яку притягують до відповідальності.

 

Яка процедура встановлення ознак сп’яніння?

Цю процедуру регулює “Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції” від 09.11.2015 №1452/735. Згідно з Інструкцією, працівник поліції за наявності ознак алкогольного сп’яніння проводить огляд водія за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ.

Ознаками алкогольного сп’яніння є:

  • запах алкоголю з порожнини рота
  • порушення координації рухів
  • виражене тремтіння пальців рук
  • різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя
  • поведінка, що не відповідає обстановці

Перед проведенням огляду на стан сп’яніння поліцейський інформує особу, що підлягає огляду про порядок застосування  спеціальних технічних засобів та на вимогу особи надають сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.

Важливо! Огляд на стан сп’яніння в разі неможливості застосування засобів відеозапису обов’язково проводиться в присутності двох свідків. Поліцейські не можуть бути свідками.

Консультація юриста

Встановлення стану сп’яніння здійснюється на підставі проведеного огляду за допомогою спеціальних технічних засобів, що встановили більше 0.2 проміле алкоголю в крові.

Результати огляду зазначаються в протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.

Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водієві.

Якщо я не погоджуюсь з результатами огляду поліцейським?

Процедура огляду на стан сп’яніння проводиться у медичному закладі.

Водій повинен бути доставлений до медичного закладу протягом 2 годин.

Висновок щодо результатів медичного огляду видається на підставі акта медичного огляду. Акт медичного огляду складається в одному примірнику, який залишається в медичному закладі.

Висновок складається у трьох примірниках і видається поліцейському, оглянутій особі, а третій залишається в медичному закладі.

Яка відповідальність передбачена за керування транспортним засобом у стані сп’яніння?

Стаття 130 КУпАП передбачає наступні санкції за окремі правопорушення:

1) Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, — для водіїв штраф 17000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, для інших осіб штраф у розмірі 17000 грн.

За повторне вчинення будь-якого з правопорушень КУпАП встановлює значно серйозніші санкції!

2) Вживання особою, яка керувала транспортним засобом, після дорожньо-транспортної пригоди за її участю алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду, — штраф на водіїв у розмірі 34000 грн або адміністративний арешт на строк п’ятнадцять діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та на інших осіб — накладення штрафу у розмірі 34000 грн або адміністративний арешт на строк п’ятнадцять діб.

Що потрібно знати водію?

Ми закликаємо відповідально ставитись до керування автомобілем і не ризикувати власним життям і здоров’ям, та життям і здоров’ям інших осіб, які можуть постраждати.

Однак трапляються різні спірні ситуації, де без правової допомоги не обійтись. І найкращий спосіб вберегти себе від потенційного неправомірного зловживання службовими обов’язками — наявність хорошого адвоката, який зможе приїхати на місце вашого зупинення працівниками поліції і професійно захистити ваші інтереси.

Aвтор

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок